Odigrano je šest utakmica 9. kola 1. ŽNL – jug. Gošku je nakon tri utakmice bez pobjede svanulo u Makarskoj gdje su s 2:0 svladali Zmaja, dok je Uskok bio bolji od Jadrana s 2:1 čime su zadržali vodeću poziciju. Kolo će zaključiti Sloga (M) i Postira Sardi u nedjelju.

Jadran (KS) – Uskok 1:2 (0:0)

Kaštel Sućurac, stadion Zrinjski
Suci: Ante Čaić (Split), Tomislav Kujundžić Lujan (Split), Ante Buzov (Solin)
Strijelci: 0:1 Ćaleta 51', 0:2 Vrdoljak 84', 1:2 Belajić 90' (ag.)
Igrač utakmice: Stipe Vrdoljak (Uskok)

Trenutno vodeća ekipa lige u 9. kolu 1. ŽNL nanijela je Jadranu drugi uzastopni poraz pobijedivši s 2:1. U čvrstoj i borbenoj utakmici u kojoj je sudac Čaić podijelio čak sedam kartona gosti su uspjeli doći do svih bodova čime su se zadržali na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Gosti su poveli pogotkom Ćalete u šestoj minuti drugog poluvremena, a tri boda je osigurao Vrdoljak u 84. minuti. Poraz Jadrana ublažio je Belajić autogolom u sudačkoj nadoknadi.

Jadran (KS):Roso, Plazibat (66. Viculin), Renić, Bodrožić, Marić-Arić, Grubišić, Andrić (83. Jurić), Dević, Karaman (66. Radić), Buzov, Šiškov. Trener: Ante Terze

Uskok:Odža, Šitum, Vrdoljak, D. Vučemilović Grgić, Belajić, Vrdoljak, Knežević, Stefanović (55. Šimunović), Stanković (65. Pirija), Ćaleta (70. Stefanović), M. Vučemilović-Grgić. Trener: Dalibor Filipović

Zmaj (M) – Gošk 0:2 (0:0)

Makarska, stadion SC Makarska
Suci: Mladen Martin Pauk (Split), Srećko Pleština (Klis), Toni Ćelić (Split)
Strijelci: 0:1 Bučić 50', 0:2 Periš 66'
Isključen igrač: 21' Ivan Rašić (Zmaj M)
Igrač utakmice: Ivan Bučić (Gošk)

Gošku je svanulo u Makarskoj! Nakon tri utakmice pobjedničkog posta Goškovci su sa suverenih 2:0 slavili protiv Zmaja i tako ubilježili nova tri boda. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 21. minuti kada je Ivan Rašić zbog prekršaja u obećavajućoj situaciji za gol zaradio isključenje. Tada je sve išlo na mlin gostiju koji su do vodstva stigli u 50. minuti preko Bučića, a Periš je zaključio pobjedu u 66. minuti pogotkom za 2:0.

Zmaj (M): Franić, Dedić, Lozina, I. Rašić, Bekavac (60. Bokšić), Brnić, D. Rašić, Silić (54. Gojak), Matešan, D. Rašić, Vuletić (72. Lendić). Trener: Ante Vitaić

Gošk:L. Zec, Nevešćanin (90. Botica), N. Zec, Škopljanac, Šarić, Konsa, Čubrilo, Bučić, Periš, Mihovilović (69. Turković), Projić (46. Nižić). Trener: Radoslav Tomas