Nogometaši Vala priredili su iznenađenje kola slavivši protiv lidera lige. U Biogradu su bili bolji od Primorca (B) rezultatom 2:1, pa će pobjednik u nedjeljnoj utakmici između Croatije i Primorca 1929 preuzeti vodeću poziciju.

Primorac (B) – Val 1:2 (0:1)

Biograd, stadion Kažimira i Silvija
Suci: Mario Jadrijević (Glavice), Miroslav Čalo (Trilj), Ante Grčić (Dicmo)
Strijelci: 0:1 Repić 32', 1:1 Bubnjar 49', 1:2 Radovniković 82'
Igrač utakmice: Tonći Radovniković (Val)

Prva pobjeda Vala u gostima stigla je ka' naručena. Domaćin Primorac nalazio se u sjajnoj formi, držao je vodeću poziciju i pred nogama je imao posljednjeplasirani Val koji je u posljednje tri utakmice doživio čak dva domaća poraza. I dok su svi očekivali lagan posao u domaćina u Biogradu, Val je ipak imao zadnju riječ. Gosti su probili mrežu domaćih u 32. minuti preko raspoloženog Repića koji je postigao četiri od zadnjih pet Valovih golova. Napad domaćih aktivirao se tek u drugom poluvremenu pa se od 49. minute igralo ispočetka jer je Bubnjar poravnao rezultat. Primorac je potom pokušao s ofenzivnijom igrom kako bi po drugi put probili najlošiju obranu lige, no Val je uspio izdržati. Štoviše, obrana je odlučila pobjednika jer je stoper gostiju Radovniković u 82. minuti postigao pogodak za konačnih 2:1 čime se Val maknuo s dna ljestvice.

Primorac (B):Rogić, Brzoja, Colić, Iveljić, Marković, Vodopija, Zelić, Mrkić (46. Lipotić), Marić, Paponja, Bubnjar. Trener: Dragan Blatnjak

Val:Duvnjak, Repić, Šarić, Karamarko, Radovniković, Kustura (80. Šimunović), Kovačević, Grubić, Legčević (60. Pedišić), Udovičić (65. Cikojević), Pezo. Trener: Goran Šušnjara