IGRA S PET ZVJEZDICA
U šest odigranih utakmica 10. kola 3. HNL – jug daleko najviše pogodaka palo je u Kaštel Starome gdje je Val teško stradao izgubivši od Croatije rezultatom 5:0. U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice, najzanimljivija utakmica je derbi stobrečkog Primorca i Splita.

Val – Croatia 0:5 (0:3)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Antonio Krišto (Solin), Ante Grčić (Dicmo), Matej Pavić (Split)
Strijelci: 0:1 Ćapin 9', 0:2 Mrkonjić 11', 0:3 Gudelj 23', 0:4 Mrkonjić 57', 0:5 Ćapin 60'
Igrač utakmice: Ante Ćapin (Croatia)

Od desetog kola posebno je teško biti dio kluba iz Kaštel Starog. Val je doživio novi težak poraz, a ovoga puta je došao od Croatije koja im je na domaćem terenu utrpala čak pet komada.
 Da se domaćinu ne piše dobro vidjelo se odmah na početku razigranim pristupom gostujuće ekipe. Njihova rastrčanost isplatila se s dva brza pogotka u devetoj i jedanaestoj minuti. Val se tako već u ranoj fazi utakmice našao u problemima, a onda im je Gudelj u 23. minuti dodatno zagorčao dan postigavši pogodak za 3:0.
U drugom poluvremenu Mrkonjić i Ćapin dodali su po još jedan zgoditak, dok je mreža Vugdelije ostala prazna.

Ostavši bez bodova Val je pao na začelje prvenstvene ljestvice, a trenutno rezultatsko stanje ne prognozira im bonacu u nastavku prvenstva.

Val:Duvnjak, Repić, Karamarko, Radovniković, Kustura (69. Suman), Grubić (59. Pedišić), Legčević, Cikojević (59. Udovičić), Čeko, Pezo. Trener: Goran Šušnjara

Croatia:Vugdelija, Jović, Šalinović (63. Šaravanja), Čaljkušić, Ćapin (61. M. Karoglan), Šabić (79. Milas), Vuković, Begić, Mrkonjić, Serdarušić, Gudelj. Trener: Mislav Karoglan