CEDEVITA JE NIVO IZNAD
Košarkaši Cedevite potpuno su nadigrali Ribolu Kaštela u susretu 3. kola Premijer lige. Domaćin je u Domu sportova slavio s visokih 93:55. Slično se dogodilo i na susretu između Jazina i Šibenika u kojem je domaćin postigao samo 36 koševa, a Šibenik je postigao duplo - 72.

Cedevita – Ribola Kaštela 93:55
(27:8, 20:19, 28:15, 28:13)

Zagreb, Dom sportova
Suci: Želimir Tresoglavić, Josip Mikulić, Antun Toni Reić
Igrač utakmice: Karlo Žganec (Cedevita)

U prvenstvenom nadmetanju s aktualnim prvakom Ribola Kaštela nije uspjela učiniti ništa posebno. To je bilo i očekivano jer je Cedevita jednostavno nivo iznad. Već u prvoj četvrtini domaćin je praktički riješio pitanje pobjednika kada je imao dvadeset koševa razlike, dopustivši Riboli tek osam poena. U petoj minuti druge četvrtine zaostatak gostiju povećao se na 30 poena, no do kraja Ribola ipak uspijeva smanjiti i tako gotovo izjednačeno odigrati jednu četvrtinu. U drugom poluvremenu Cedevita nije stala s odličnom igrom, a loša realizacija i velik broj izgubljenih lopti nije omogućavalo Riboli pratiti rezultat.

Najbolji pojedinac bio je Žganec koji je ostvario double od 10 poena i 10 skokova. Kod Ribole se najviše istaknuo Mandić sa 13 poena te Šipić s 15 skokova.

„Čestitao bih pobjedniku na zasluženoj pobjedi. Mi smo ovdje došli da prikažemo napredak u igri u odnosu na prvo kolo, koje smo igrali prije petnaestak dana i mogu reći da je bilo segmenata u igri s kojima sam bio zadovoljan. Cedevita je ipak dva-tri ranga iznad nas. Htio sam vidjeti napredak u našoj igri, da vidim energiju i popravak u organizaciji. Što se tiče moje momčadi, mislim da u jednom dijelu, pogotovo krajem druge, većim dijelom treće i polovicom četvrte četvrtine uspjeli smo pokazati karakter. No, ne mogu biti zadovoljan s koncentracijom i realizacijom. Pretjerano promašujemo otvorene situacije, pogotovo naša unutarnja linija. Promašujemo i dosta slobodnih bacanja i moramo raditi na tome“, komentirao je nakon poraza trener Ribole Luka Žitko.

Cedevita:  Ukić (2a, 2s), Perković (6p, 2a, 2s), Johnson (11p, 1a, 4s), Katić (4a, 3s), Bajo (5p, 3a, 2s), Nichols (16p, 3a), Slavica (15p, 1a, 6s), Žganec (10p, 3a, 10s), Musa (7p, 1a, 5s), Stipanović, Jordano (11p, 1a, 1s), Murphy (12p, 2a, 4s)

Ribola Kaštela: Mikulić (2a),Rhymes (5p, 4a, 2s), Karanušić, Pruže, Došen (5p, 1a, 4s), Galić (10p, 5s), Mandić (13p, 2a, 2s), Đugum (9p, 2a, 6s), Živković (3p, 2a, 1s), Roso (6p, 4s), Šipić (4p, 15s).