Tri utakmice prvog kola košarkaške Premijer lige odigrane su u petak i u subotu. Favorizirane ekipe upisale su pobjede, osobito Alkar koji je s +23 bio bolji od Ribole Kaštela.

Alkar – Ribola Kaštela 85:62

(18:10, 15:32, 22:9, 30:11)

Sinj, Gradska sportska dvorana

Suci: Martin Vulić, Josip Jurčević, Ante Čanković

Igrač utakmice: Ivan Svalina (Alkar)

Na otvaranju prvenstva kaštelanski se košarkaši nisu dobro proveli u Sinju. Alkar je bio bolji rezultatom 85:62, a protagonist pobjede bio je Ivan Svalina koji je pogodio čak sedam od osam trica. Vrijedi spomenuti da se Ribola dobro držala prvo poluvrijeme. Iako je domaćin nakon prve dionice imao osam koševa prednosti, gosti su u drugoj četvrtini potpuno nadigrali protivnike i zasluženo bili u vodstvu. Međutim, u drugom poluvremenu proradila je ruka Svaline koji je gađao trice, a slabašna realizacija Ribole u nastavku susreta koštala je stečene prednosti. Do kraja susreta Alkar je samo punio svoju prednost do završnih 85:62.

Alkar:  Svalina (23p, 6a, 4s), Modrić (2p, 2s), Booth (14p, 2a, 7s), Graf (15p, 6a, 5s), Vuko (16p, 2a, 7s), Bilandžić (2p, 1s), Kamber (1s), Šarac (2p, 1a), Radoš (2s), Vučić (12p, 4a, 6s)

Ribola Kaštela: Mikulić,Rhymes (12p, 1a, 4s), Karanušić, Pruže, Došen (11p, 4a, 2s), Galić (4p, 4a, 4s), Mandić (2p, 1a, 2s), Đugum (7p, 6s), Živković (13p, 3a), Roso, Šipić (5p, 1a, 4s), Matić (8p, 3s).