SREDNJOEUROPSKA LIGA
U prvom kolu srednjoeuropske MEVZA lige odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela doživjeli su poraz od austrijskog Waldviertela. U prva dva seta Kaštelani su bili ravnopravan protivnik, ali je ipak rezultat otišao na stranu domaćih koji su posao dovršili u trećem setu. Već u subotu navečer Kaštelane čeka susret drugog kola protiv Kamnika.

Waldviertel – Mladost Ribola Kaštela 3:0
(25:22, 25:21, 25:15)

Dvorana SH Zwettl, gledatelja 450
Suci: Miroslav Juraček, Danica Viktorini-Lisa
Igrač utakmice: Matiss Gabdullins (Waldviertel)

U prvom ovosezonskom nastupu u srednjoeuropskoj ligi odbojkaši Mladosti doživjeli su poraz od domaćeg Waldviertela. Bio je to susret prepun preokreta i konačan rezultat ne govori previše o neizvjesnosti, ali veću slamku ipak je izvukla kaštelanska ekipa. Prva dva seta bila su gotovo identična. Igralo se gotovo poen za poen, domaćin je u oba seta imao prednost 8:7, pa su Kaštelani preokrenuli na 16:14. U prvom setu gosti su imali 21:20, ali su domaćini efikasno preokrenuli njihovo vodstvo i osvojili set. U drugom je završnica bila slična, no ovoga puta bilo je 21:20 za Austrijance koji su potom napravili seriju 4:1 i zaradili čistih 2:0. U trećem setu Mladost je krenula žustro, imali su prednost od 8:5, ali se snaga potrošila pa je domaćin preokrenuo na 16:11 i ubrzo su stigli do 25:15 čime su osigurali prva tri boda.

Unatoč porazu, odličan nastup u debiju imao je Amerikanac Joseph Norman koji je upisao 20 poena, daleko više od ostalih igrača. S druge strane, isti broj poena imao je sjajni Gabdullins koji je svojom predstavom zaradio epitet igrača utakmice.

Waldviertel: Hahn, Plizga, Siwczyk, Schober, Bartoš, Tille, Gabdullins, Boff, Peciakowski, Berger, Keller. Trener: Zdenek Šmejkal
Mladost Ribola Kaštela: Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, Glaurdić, Cikojević, Šestan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov. Trener: Ivan Rančić