POBJEDA U POSLJEDNJIM MINUTAMA
U subotu je odigrano šest utakmica petog kola 3. HNL – jug. Val je na domaćem terenu uspio pobjediti dubrovački Gošk rezultatom 2:1. Time je ujedno došao do prve pobjede i do prvih bodova u sezoni.

Val – Gošk 2:1 (0:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Marko Tot (Split), Hrvoje Čatipović (Split), Ivan Kalinić (Klis)
Strijelci: 1:0 Pezo 61', 1:1 Petković 81' (11m), 2:1 Čeko 89'
Igrač utakmice: Petar Čeko (Val)

Utakmica je ulazila u posljednju minutu kada je Petar Čeko sjajnim volejem s dvadesetak metara pogodio Kristićevu paučinu na ubačaj Udovičića. Tim pogotkom Val je stigao do svoje prve pobjede. No, tom pogotku prethodila su još dva pogotka, po jedan na obje strane, te još nekoliko dobrih prilika. Prvi je na utakmici ozbiljno zaprijetio Gošk, a Val je najbolje šanse imao preko Kovačevića, no mreže su mirovale. U 61. minuti domaćin je odigrao sjajnu akciju koju je započeo kapetan Šarić. Dugom loptom uposlio je Kovačevića, on sjajno asistira Pezi koji zaobilazi golmana i pogađa praznu mrežu. Dvadeset minuta kasnije Tot pokazuje na bijelu točku nakon što je Radovniković igrao rukom, a Petković je rutinski realizirao kazneni udarac. Do podjele bodova ipak nije došlo, Čeko eurogolom donosi Valu prvo ovosezonsko slavlje.

Val: Duvnjak, Šarić (86. Rajčić), Karamarko, Radovniković, Suman (68. Grubić), Kustura, Kovačević (82. Šimunović), Udovičić, Cikojević, Čeko, Pezo. Trener: Goran Šušnjara

Gošk: Kristić, Torbarina, Nikolić, Caput, Berković (90. Bonovil), Glavinić, Perica, Petković, Ljubić (68. Smrdelj), Matić, Zvono. Trener: Vilko Herceg