ŽUPANIJSKA LIGA
U subotu je započela nova sezona 1. Županijske lige. Kaštelanski predstavnici startali su pobjedama; Gošk je s minimalnih 1:0 svladao Orkan, a Jadran (KS) Mosor rezultatom 2:0. Preostale utakmice na rasporedu su danas.

Gošk – Orkan 1:0 (1:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Mirko Odrljin (Čaporice), Ante Proso (Gata), Srećko Pleština (Split)
Strijelci: 1:0 Periš 37'
Igrač utakmice: Luka Zec (Gošk)

Na otvaranju prvenstva Gošk je ugrabio minimalnu pobjedu protiv donedavnog trećeligaša Orkana. Bila je to čvrsta utakmica koju je presudio pogodak Periša u 37. minuti susreta, no utakmica se lako mogla prelomiti na drugu stranu. Gošk je držao svoju prednost, ali pred kraj susreta tenzije su porasle, pa je u zadnjih pet minuta sudac Odrljin podijelio čak pet žutih kartona. U 89. minuti nespretnost Šarića, koji je ušao deset minuta prije u igru, donio je gostima priliku za izjednačenje preko kaznenog udarca. Međutim, na vratima se ispriječio Luka Zec koji je ključnom obranom zaradio epitet igrača utakmice.

Gošk:L. Zec, Džal, N. Zec, Škopljanac (78. Šarić), Alfirević, Konsa, Periš, Bučić, Čubrilo, Mihovilović (63. Botica), Projić (82. Keran). Trener: Radoslav Tomas

Orkan: Baučić, Galić, Grubiša, Baraban, Sočo (90. Radman), Vuknić, Tokić (66. Pavić), Mandurić, Biočić, Bekavac (74. Ivanišević), Mudnić-Pulje. Trener: Dragutin Ćelić

Mosor – Jadran (KS) 0:2 (0:0)

Žrnovnica, stadion Pricvić
Suci: Mateo Budić (Kaštel Gomilica), Mihael Kovačev (Split), Ante Milinović (Split)
Strijelci: 0:1 Plazibat 69', 0:2 Plazibat 71'
Isključen igrač: 59' Stjepan Vuković (Mosor)
Igrač utakmice: Dino Plazibat (Jadran KS)

Do pobjede u prvom kolu stigao je i Jadran (KS) koji je u Žrnovnici bio bolji od Mosora rezultatom 2:0. Do tada izjednačenu utakmicu prevagnuo je drugi žuti karton domaćeg igrača Vukovića u 59. minuti, a igrača više Jadran je iskoristio deset minuta kasnije. Gostujući trener uveo je Plazibata u 66. minuti, a on je odmah bljesnuo te u sljedećih pet minuta postigao dva pogotka za sigurna tri boda i odličan start sezone.

Mosor:Butara, Bevanda (66. Kliškić), Vuković, Maretić, Mišerda, Rako (83. Jurić), Kuzmanić, Pecotić, Barbarić, Vilić, Petričević. Trener: Damir Matijašević

Jadran (KS): Banić, Jakovčević, Elez, Bodrožić, Buljan, Grubišić (66. Plazibat), Biskupović (79. Marić-Arić), Dević, Karaman, Buzov, Šiškov (76. Erceg). Trener: Ante Terze