Pobijediti Vala na njihovu terenu nekada je bila rijetkost, a da pritom netko utrpa šest komada čini se nevjerojatnim. No, upravo je Jadran (LP) to postigao u susretu 3. kola 3. HNL – jug. Pravi junak bio je Kalfić koji je ušao s klupe i u pola sata postigao četiri pogotka. Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Uranije u Splitu čime su zadržali vodeću poziciju sa stopostotnih devet bodova.

Val – Jadran (LP) 1:6 (1:1)

Kaštel Stari, stadion Vukovar

Suci: Jerolim Čulina (Pridraga), Šime Žilić (Škabrnja), Josip Katuša (Raštane D)
Strijelci: 0:1 Jurčević 35', 0:2 Šutalo 39', 1:2 Kustura 45', 1:3 Kalfić 53', 1:4 Kalfić 66', 1:5 Kalfić 78', 1:6 Kalfić 88'
Igrač utakmice: Abel Kalfić (Jadran LP)

Neviđeni show Abela Kalfića obilježio je utakmicu između Vala i Jadrana iz Ploča u trećem kolu 3. HNL – jug. Kalfić je u nešto više od pola sata utrpao čak četiri pogotka na Vukovaru za jedan od najtežih poraza Vala na domaćem terenu, a ušao je u drugom poluvremenu! Prava golijada na utakmici započela je u 35. minuti kada je Jurčević doveo goste u vodstvo. Pet minuta kasnije Šutalo povisuje na 2:0, ali pred sam kraj poluvremena Kustura smanjuje zaostatak Vala da se nešto mirnije ode na predah. Na početku drugog poluvremena trener gostiju u igru ubacuje Kalfića i tako čini potez koji će obilježiti utakmicu. Ovim porazom Val je ostao na dnu ljestvice, dok se Jadran (LP) popeo na drugu poziciju.

Val: Duvnjak, Šarić, Kustura, Koačević, Melvan, Udovičić (46. Vojković), Šimunović, Cikojević, Čeko, Pezo (67. Biuk), Rajčić (55. Knežević). Trener: Davor Čop

Jadran (LP): B.Šutalo, Barbir, Krstičević, Raič, Primorac, A. Musulin (73. M. Musulin), M. Musulin, M. Sršen (A. Sršen 68'), Maleta (46. Kalfić), Jurčević, M. Šutalo. Trener: Goran Proleta