U subotu je odigrano osam utakmica 2. kola 3. HNL – jug. Val je ponovo ostao kratkih rukava po pitanju bodova izgubivši od Zagore 2:1, s tim da su gotovo cijelu utakmicu igrali s igračem manje zbog isključenog Karamarka.

Zagora – Val 2:1 (1:1)

Unešić, igralište Borovište
Suci: Ante Jurić (Split), Ivan Čačić (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)
Strijelci: 1:0 Slugan 10' (11m), 1:1 Udovičić 15', 2:1 Pleština 83'
Igrač utakmice: Luka Pleština (Zagora)
Isključen igrač: 10' Karamarko (Val)

Ni gostovanje u Unešiću nije donijelo ploda Valu u potrazi za prvim bodovima u prvenstvu. Domaća Zagora bila je bolja s 2:1, čime je mladu ekipu Vala održala na dnu ljestvice nakon drugog kola. Za Val je počelo loše već u desetoj minuti kada je pocrvenio Karamarko zbog naguravanja suca. Situacija se izrodila zbog dosuđenog kaznenog udarca, kojeg je Slugan pretvorio u vodeći pogodak za Zagoru. Val ipak s igračem manje izjednačuje pet minuta kasnije preko Udovičića te na poluvrijeme odlazi barem s izjednačenim rezultatom. No, Pleština deset minuta prije kraja susreta probija obranu gostiju i donosi svome dresu prvu prvenstvenu pobjedu.

Zagora: Vukić, Pleština, Slugan, D. Vučemilović Alegić (38. Jurišić), Stojak, Bilić (39. Rajčić), N. Vučemilović Alegić, Bitunjac, Škomrlj (65. Rodić), Pezo, Brnadić. Trener: Davor Višić

Val: Duvnjak, Šarić, Karamarko, Kustura (68. Knežević), Kovačević (68. Vojković), Udovičić, Šimunović, Cikojević, Čeko, Pezo, Rajčić. Trener: Davor Čop