3. HNL – JUG
U prvom kolu Val je doživio poraz kod kuće. Bolja je bila Urania s 2:0. Derbi između Splita i Imotskog odigran je bez pobjednika (1:1), dok derbi između Hrvaca i Neretvanca nije odigran jer su gosti zatražili odgodu utakmice zbog bolesti igrača. U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice prvoga kola.

Val – Urania 0:2 (0:0)
Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Teo Pavić (Split), Jelena Pejković (Split), Ante Grčić (Dicmo)
Strijelci: 0:1 Zebić 48', 0:2 Topić 86'
Igrač utakmice: Mario Zebić (Urania)

Na otvaranju prvenstva Val je propustio osvojiti bodove pred domaćim navijačima. U prvom povijesnom nastupu u trećoj ligi Uranija je odnijela sve bodove s Vukovara pobijedivši s 2:0. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, na samom početku i pred sami kraj. Pomlađeni Val igrao je sa čak osam prvotimaca ispod 21 godine, ali mladost ipak nije uspjela nadigrati prvake županije.
Nakon nule na poluvremenu, Zebić je šokirao domaćine pogotkom u trećoj minuti drugog poluvremena. Gosti su deset minuta kasnije mogli udvostručiti vodstvo, no kazneni udarac nije bio realiziran. Ipak, potvrdu gostujuće pobjede i prvih bodova donio je Topić u 86. minuti, samo minut nakon ulaska u igru.

Val: Duvnjak, Šarić, Karamarko, Suman (53. Knežević), Kustura, Kovačević (53. Vojković), Udovičić, Šimunović, Cikojević (70. Biuk), Pezo, Rajčić. Trener: Davor Čop

Urania: Brkulj, J. Tomas, D. Tomas, Božić, Koštić (65. Jezidžić), Bauk, Zor, Zebić (85. Topić), Faust, Pejković (68. Kljenak), Kujundžić. Trener: Ante Vidulin