U posljednjoj utakmici 10. kola rukometne Lige za ostanak Ribola Kaštela na svom je parketu svladala Varaždin rezultatom 31:30. Bila je to ujedno i posljednja utakmica ove sezone, a Kaštelani će od sljedeće sezone igrati u 1. HRL – jug gdje će pokušati ostvariti ekspresan povratak natrag u Premijer ligu.

Ribola Kaštela – Varaždin 31:30 (15:16)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Igrač utakmice: Marko Čorić (Ribola Kaštela)

Pred domaćim navijačima Ribola Kaštela pobjedom se oprostila od nastupa u Premijer ligi u sljedećoj sezoni. Bila je to utakmica bez velikog bodovnog značaja za obje ekipe. Doduše, Varaždinci su pobjedom mogli biti prvi u Ligi za ostanak, no to je ionako stvar prestiža jer je cilj ostanka već davno ostvaren. Gosti su uglavnom dominirali i bili u vodstvu veći dio prvoga poluvremena. Domaćin je u nekoliko navrata izjednačio, te je u zadnjoj minuti prvoga dijela imao čak dva pogotka prednosti, ali Varaždin preko Trojka i Jereneca ipak na predah odlaze u plusu. U drugom poluvremenu Ribola je dala veću inicijativu i prvih deset minuta imala je vodstvo. Potom su gosti okrenuli rezultat u svoju korist pa su Kaštelani bili oni koji su lovili rezultat. Pet minuta prije kraja Čorić je zabio za izjednačenje (28:28), a potom Tukić za vodstvo. U 57. minuti pala su čak četiri pogotka i tada je postavljen rezultat 31:30 koji se u zadnje tri minute nije mijenjao.

U redovima domaćih po šest pogodaka postigli su Čorić, Bujas i Banović, a Galić se istaknuo sa deset obrana. Kod Varaždinaca raspucani su bili Tokić i Jernec, dok vratari nisu bili na visini zadatka.

Ribola Kaštela: Pelja (3o), Ilić, Milas (5), Banović (6), Andabak, Šindik (2), Koncul (1), Bujas (6), Galić (10o), Čorić (6), Kovačević (1), Taraš, Tukić (2), Jelinić (2), Jarčević, Polić.

Varaždin: Špikić (4o), Zobec (5), Jerenec (6), Tači, Divjak, Murk, Puček, Črnila (6o), Artić, Tokić (7), Trojko (2), Šipić (6), Hirš (2), Levak (1), Dunato, Koprek (1).