BRILJIRAO GLAVINIĆ, MARAS I ŠIPIĆ PUCAČKI RASPOLOŽENI
Ribola Kaštela svladala je Pulu 1981 u susretu 17. kola Kvalifikacijske lige i tako se još više približila Premijer ligi. Ribola je u Puli slavila sa 90:67 te sada s mirnoćom mogu dočekati posljednje kolo u kojem protiv Podravca love ulazak među najbolje domaće klubove.

Pula 1981 – Ribola Kaštela 67:90 (30:46)
(14:25, 16:21, 19:26, 18:18)

Pula, dvorana Dom sportova Mate Parlov
Suci: Denis Hadžić, Gordan Terlević, Vedran Patača
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Sjajnu utakmicu pružili su košarkaši Ribole Kaštela na gostovanju kod Pule 1981. Kaštelani su bili iznimno pucački raspoloženi - 67% šut za dva poena i 48% šut za tricu, a nadigrali su domaćine i u skokovima i asistencijama, stoga nije ni čudno što je rezultat bio posve na njihovoj strani. Ribola je krenula dobro i već je nakon prve četvrtine imala je jedanaest poena razlike. Svoju kvalitetu Kaštelani su potvrdili i u nastavku igre gdje su pobjegli na nedostižnih šesnaest razlike. No, Ribolin vlak nije stao ni u trećoj četvrtini, pucački raspoloženi trpali su iz gotovo svakog udarca, dok su u posljednjoj dionici ipak spustili tempo i priveli utakmicu kraju bez poteškoća.

Čak šest igrača Ribole postiglo je preko deset koševa. Posebno su se raspucali Maras koji je potvrdio status najboljeg tricaša te Šipić koji je imao šut 9/9. Iskusni Mandić dodao je 13 poena i sa svojih jedanaest skokova držao obranu. No, epitet igrača utakmice ipak ide sjajnom Glaviniću koji je uz 14 poena imao čuvenih 18 asistencija i 7 skokova.

Pula 1981:Zvijerac, Antić, Bulešić (4p, 4a, 2s), Grašo (2p, 8a, 9s), Gržinić (9p, 2a, 1s), Percan, Božić (18p, 4s), Ferenčić (14p, 3a, 2s), Dasko (6p, 5a, 3s), Travica (2p, 1s), Đugum (12p, 1a, 1s).

Ribola Kaštela:Pruže, Glavinić (14p, 18a, 7s), Maras (18p, 1a, 3s), Kujundžić (13p, 1a, 3s), Marasović (1s), Roso (12p, 7s), Šipić (18p, 1a, 4s), Biočić (2p, 2a), Karanušić, Mandić (13p, 3a, 11s).