Odigrane su dvije utakmice 7. kola rukometne Lige za ostanak. Novi poraz kaštelanski rukometaši upisali su u Rudi protiv domaćeg Rudara. Bilo je 34:27, a s nova dva boda Rudar je dodatno potisnuo Kaštelane na dnu tri kola prije kraja.

Rudar – Ribola Kaštela 34:27 (17:13)

Rude, dvorana O.Š. Rude
Suci: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
Igrač utakmice: Andrej Trčak (Rudar)

U derbiju dna rukometaši Ribole Kaštela nisu uspjeli ostvariti prijeko potrebnu pobjedu u borbi za opstanak. Kaštelani su dobro otvorili susret te su nakon osam minuta igre imali vodstvo koje su čuvali sve do 21. minute kada Trčak zabija za 11:11. No, tada je uslijedila 6:2 serija domaćih koja totalno preokreće smjer susreta na korist domaćih. U drugo poluvrijeme Ribola ulazi bez kalkuliranja. Tražeći pogotke uspjela je smanjiti na tri pogotka prednosti, ali dalje od toga nije išlo. Rudar je u posljednjih deset minuta ušao sa sedam pogotka prednosti koje je do kraja očuvao i tako dodatno potisnuo Ribolu na samom dnu.

Najbolji strijelci utakmice bili su Trčak i Jelinić sa po devet pogodaka, no Andrej Trčak ipak više zaslužuje epitet igrača utakmice. Vratari obiju ekipa bili su solidni s prosječno 28 posto obrana.

Rudar: Cvetković (1o), Runtas, Skenderović (1), M. Štajnkler (3), Šujster (3), Gaća (1), D. Trčak (3), Tojčić (4), T. Štajnkler, Fresl, Brnas (2), J. Štajnkler (4), A. Trčak (9), Otmačić (9o), Skenderović, Đikić (4).

Ribola Kaštela: Pepur (9o), Ilić (5), Milas, Pavlov, Banović (2), Šindik, Koncul (3), Bujas (4), Galić (4o), Čorić (1), Kovačević, Jelinić (9), Dunato (1), Krokar (2).