U 28. kolu 3. HNL – jug Val je nastavio 'tradiciju' poraza na gostujućim utakmicama, u Sinju je bilo 1:0 za domaćeg Junaka. Nakon dugo vremena Zmaj iz Makarske više nije posljednja ekipa lige, slavljem protiv Kamena (2:1) oživjeli su svoju nadu u ostanak.

Junak – Val 1:0 (0:0)

Sinj, Gradski stadion Sinj
Suci: Toni Bešker (Solin), Teo Pavić (Split), Ivan Kalinić (Klis)
Strijelac: 1:0 Gabrić 77'
Igrač utakmice: Drago Gabrić (Junak)

Pogotkom Drage Gabrića u 77. minuti Junak je u dvoboju s Valom slavio s minimalnih 1:0. Junak je igrao dosta grubo, sudac Bešker udijelio je čak šest kartona domaćoj ekipi. No, Junak je bio bolja ekipa, imao je više šansi, a jednu su iskoristili u posljednjoj fazi utakmice i to im je bilo dovoljno za pobjedu. Junak je do pogotka pokušao doći u 52. minuti, ali je pad Ćorića u kaznenom prostoru Vala sudac Bešker dobro procijenio simuliranje. S ta tri boda Junak je dostigao Val na jedanaestoj poziciji, a Val će je imat priliku povratiti već u srijedu s domaćom utakmicom protiv stobrečkog Primorca.

Junak: Tomić, Matić, Turković, Gale, Gabrić, Batinić, Križanac, Ćorić, Poljak, Galić (74. Šentija), Miletić (24. Botica). Trener: Mirko Grabovac

Val: Ljubić, Šarić, Karamarko, Bauk, Bilić (82. Udovičić), Čulić, Pedišić (75. Vojković), Čeko, Frigan, Božinović, Pezo. Trener: Ante Milić