3:0 ZA DOMAĆINA
Novom pobjedom na domaćem parketu Mladost Ribola Kaštela povela je u finalnoj seriji s 2:1 te tako stavili pritisak na Zagrepčane u četvrtoj utakmici koja je po rasporedu u nedjelju. HAOK Mladost više nema pravo na kiks, a Mladost Ribola Kaštela bez kalkulacije ide u Zagreb po šestu uzastopnu titulu.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 3:0
(26:24, 25:20, 26:24)
Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 600
Suci: Bojan Brlas, Milan Rajković

Aktualni prvak nadomak je obrane naslova kojim se kite već pet godina zaredom, pobjedom protiv HAOK Mladosti Kaštelani su poveli s 2:1 u finalnoj seriji. Sličan scenarij dogodio se kao i prije tjedan dana: Mladost Ribola Kaštela pobijedila je s 3:0, ali su do čiste trice došli uz dosta muke. Gosti su ponovo pokazali zube na gostovanju te su u početku prvog seta vodili s četiri razlike. No, nakon prvog time-outa Kaštelana, domaćin se vraća u igru i prelazi u vodstvo. Da prvi set ne prođe bez napetosti pobrinuli su se gosti koji pred sam kraj seta dolaze do vodstva od 23:22, ali Rančićevi momci na radost brojne publike ipak iznose set u svoju korist.

Drugi set prošao je relativno lagano, iako je početak bio izjednačen. Igralo se poen za poenom, a onda sredinom seta Mladost Ribola Kaštela bježi na tri poena razlike i tu prednost čuva do pred kraj seta kada je ona narasla za još dva poena. Kaštelani su imali sigurnih 2:0 u rukama, međutim, to se isto dogodilo i u Zagrebu pa su izgubili. Stoga je domaćin u treći set ušao odlučnije, nanizao nekoliko poena i stigao do naizgled nedostižnih 17:9. Pobjeda je bila na vidiku, atmosfera se još više povećala. Ali ne bi to bilo finale između ovih dviju ekipa da sve prođe tako glatko. Stoga Zagrepčani vade posljednje atome snage i rade sjajan niz kojim su došli čak i do set lopte (24:23). Ipak, na veliko olakšanje domaćih, Kaštelani rade tri uzastopna poena i rješavaju pitanje pobjednika.

Trener Mladost Ribole Kaštela Ivan Rančić izjavio je nakon utakmice: „Malo smo se pogubili u trećem setu i nisam zadovoljan takvom igrom jer se tako ne osvajaju titule. Na sreću, uspjeli smo se izvući i osigurati pobjedu bez dodatnog seta. No, zadovoljan sam što smo ih uspjeli iznenaditi s nekim taktičkim promjenama. Za par dana je utakmica u Zagrebu i tu ne smijemo kalkulirati.“

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Polchlopek, Pervan, Ruiz, Ljaftov, Sabljić, Cikojević.

HAOK Mladost: Kos, Sabljak, Nikačević, Hanžić, Bakonji, Sedlaček, Strahija, Vujović, Prlić, Marelić, Brčić, Dukić.