Ribola Kaštela u 9. kolu Kvalifikacijske lige svladala je Pulu 1981 rezultatom 93:65, čime je nastavila vršiti pritisak na vodeći dvojac. Vern se namučio s Grafičarom (91:87), dok su Šanac Karlovac i Jazine Arbanasi ostvarili lake pobjede.

Ribola Kaštela – Pula 1981 93:65 (45:35)
(24:22, 21:13, 28:14, 20:16)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Danijela Čanković, Roko Hordov, Dino Vukušić
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Pravu timsku utakmicu odigrali su košarkaši Ribole u 9. kolu Kvalifikacijske lige. Na Sokolani je gostovala Pula 1981 i izgubila sa 93:65. Gosti su tek u prvoj četvrtini pružili otpor domaćima, čak su na kratko i vodili, ali u nastavku igre razigrani Kaštelani pobjegli su na nedostižnu razliku koja je na kraju stala na +28. Novu maestralnu partiju odigrao je Josip Glavinić koji je u nešto više od pola sata igre upisao deset poena i čak šesnaest asistencija, uz šest skokova. Još pet igrača zabila su dvoznamenkasti broj koševa, dok je Matić imao osam poena i devet asistencija. Kod gostiju se istaknuo Božić sa 19 poena i 10 skokova.

Ribola Kaštela: Pruže (4p, 1a, 3s), Glavinić (10p, 16a, 6s), Maras (10p, 1a, 2s), Kujundžić (4p, 5a, 3s), Sanader, Režić (12p, 1a, 3s), Marasović (8p, 1a, 3s), Roso (10p, 1s), Šipić (12p, 3a, 4s), Matić (8p, 9a, 3s), Karanušić (3p), Mandić (12p, 1a, 5s).
Pula 1981: Sijamhodžić, N. Gržinić (6p, 2s), Čakarić (2a, 2s), Bulešić (3p, 4a, 3s), F. Gržinić (4p, 5a, 4s), Božić (19p, 3a, 10s), Ferenčić (2p, 3s), Dasko (7p, 2a, 3s), Rakić (10p, 1a, 2s), Đugum (14p, 2a, 1s).