U utorak su odigrane utakmice 26. kola 3. HNL – jug. Val je u Ivanbegovini izgubio od Kamena rezultatom 4:2, iako je nakon nešto više od pola sata igre imao vodstvo od 2:0. U derbiju kola Hajduk II je s 5:0 demolirao Neretvanac i tako povisio svoju prednost na dvanaest bodova razlike.

Kamen – Val 4:2 (1:2)

Ivanbegovina, stadion Ivanbegovina
Suci: Ante Žilić (Škabrnja), Zvonimir Sinovčić (Novigrad), Damir Kraljević (Zadar)
Strijelci: 0:1 Pezo 31', 0:2 Karamarko 36', 1:2 Jurić 40', 2:2 Perković-Šantar 59', 3:2 Perković-Šantar 68', 4:2 Jonjić 72'
Igrač utakmice: Zvonimir Perković-Šantar (Kamen)

Još jedan gostujući poraz za Val stigao je u Ivanbegovini. Iako su 'Plavi' iz Kaštel Starog imali vodstvo od 2:0 te je sve mirisalo na nove teško stečene bodove van domaćeg terena, u drugom poluvremenu Kamen je nadigrao Val i zasluženo slavio. Po blatnjavom terenu i po kiši Val je nakon pola sata igre u samo pet minuta zabio dva pogotka. Prvo se Pezo u 31. minuti upisao u strijelce, a Karamarko u 36. minuti povisio za 2:0. Četiri minute kasnije Valerije Jurić smanjuje na 1:2 te se s tim rezultatom otišlo na predah. U drugom poluvremenu Kamen je bio druga ekipa. Ulaskom Perkovića-Šantara trener domaćih Ivica Znaor napravio je pun pogodak. Perković-Šantar je u 59. minuti zabio za izjednačenje, a deset minuta kasnije ponovo je zatresao mrežu Ljubića za vodstvo (3:2). Novi udarac za Val dogodio se u 72. minuti kada je Jonjić pogodio za 4:2 i Valu više nije bilo povratka.

Kamen: Vojnović, Bradarić, Ćelić, Kljenak (46. Marić), Jurić, Jonjić (80. Ćalušić), Karin (46. Perković-Šantar), Žužul, Brkan, Tolić. Trener: Ivica Znaor

Val: Ljubić, Šarić, Karamarko, Suman (55. Šimunović), Bauk, Bilić, Pedišić, Čeko (69. Vojković), Udovičić (46. Kovačević), Božinović, Pezo. Trener: Ante Milić