Nekoliko iznenađenja obilježilo je 17. kolo rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela propustila je odličnu prigodu da se makne s dna ljestvice, ali su pred kraj utakmice ispustili teško stečeno vodstvo i izgubili od Metalca 31:29. Od ostalih rezultata izdvajamo slavlje Rudara protiv vodeće Dubrave. U 2. HRL za seniorke Marina Kaštela očekivano je slavila protiv Splita rezultatom 32:29.

Ribola Kaštela – Metalac 29:31 (12:13)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Robert Bernobić, Nikša Kalčić
Igrač utakmice: Toni Ezgeta (Metalac)

Rukometaši Ribole Kaštela nisu uspjeli svladati Metalac u izravnom dvoboju začelja, gosti su bili bolji rezultatom 31:29 i tom pobjedom smanjili nadu Ribole za opstanak. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su nakon deset minuta, predvođeni raspoloženim Ezgetom, imali 5:2. Ribola se u nastavku susreta probudila te je u 21. minuti imala prvu prednost od 9:8, te 10:9, no gosti do poluvremena ipak vraćaju rezultat na svoju ruku i na odmor odlaze s pogotkom prednosti. Prvih deset minuta drugog poluvremena igrao se prilično tijesno, pogodak za pogotkom. Ribolu je vukao Bujas sa pet uzastopnih pogodaka. No, nakon toga se Metalac prvi put odvojio na tri pogotka razlike (22:19), ali mini serijom od 3:0 stiže do izjednačenja. Domaćin je u 51. minuti poveo sa 25:24, a dvije minute kasnije bilo je 27:25, međutim, pad koncentracije u obrani i zakazivanje u napadu omogućili su gostima da odnesu sve bodove iz Kaštela.

Najbolji pojedinac susreta bio je Toni Ezgeta sa devet pogodaka, dok je vratar Ševo skupio solidnih sedam obrana. Kod domaćih Krokar, Bujas i Banović zabili su po šest pogodaka, a vratari su imali kombinirano mršavih devet obrana.

Ribola Kaštela:Pepur (2o), Milas (1), Pavlov, Banović (6), Bendeviš (1), Krokar (6), Javorčić (1), Koncul, Bujas (6), Galić (3o), Šindik, Kovačević, Čorić (3), Šegrt (4o), Jelinić (3), Dunato (2).
Metalac: Lončar, Vukšić (1), Potnar (1), Jurakić (5), Markušić (5), Svalina (3), Antolković, Raić (1), Ševo (7o), Katinić (3), Ezgeta (9), Bešlić (1), Beshiri (2).

ŽARK Split – Marina Kaštela 29:32

Pobjednički niz Marina Kaštela nastavila je i na obližnjem gostovanju u Splitu. Iako rezultat nije toliko uvjerljiv, Marina je zasluženo došla do svoje jedanaeste prvenstvene pobjede čime je još zadržala nadu da može sustići vodeći Petason. Petason je deklasirao Orkan s gotovo dvadeset razlike, a upravo u sljedećem kolu Marina kod kuće dočekuje vodećeg rivala. Sve osim pobjede domaćih donosi titulu ekipi iz Vranjica.