Predvođeni triple-double učinkom sjajnog Glavinića, Ribola je u dvoboju protiv Belišća došla do nove pobjede (94:71). U sljedećem kolu Ribola gostuje kod vodećeg Verna, jedine neporažene ekipe.

Ribola Kaštela – Belišće 94:71
(32:19, 16:26, 24:15, 22:11)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: L. Roglić (Split), R. Hordov (Zadar), D. Nekić (Zadar)
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela upisala je protiv Belišća treću pobjedu u Kvalifikacijskoj ligi. Iako je nakon prvog poluvremena rezultat bio prilično izjednačen, u drugom poluvremenu domaćin je potpuno preuzeo kontrolu igre i s konačnih 94:71 svladao Belišće. Ribola je krenula odlično, otkako su poveli na početku nikako nisu ispuštali svoje vodstvo. Već nakon četvrte minute imali su čak 17:2 te 22:4, ali je potom Belišće napravilo mini seriju 15:9 s kojom je samo ublažila prvu četvrtinu. U drugoj dionici gosti su ozbiljno zagrizli i lagano počeli topiti prednost domaćih, da bi na kraju prvog poluvremena došli na samo tri poena zaostatka. Na početku drugog poluvremena Belišće se još držalo, ali nakon treće minute Ribola se počela nezaustavljivo odvajati. Zadnji trzaj gostiju zbio se sredinom posljednje četvrtine, no raspoložena Ribola do kraja je samo povećala svoju prednost i uvjerljivo slavila.

S 35 godina na leđima Josip Glavinić predvodio je Ribolu s triple-double učinkom, u protekle dvije utakmice nedostajao mu je uvijek jedan skok za taj učinak. Uz to je ukrao pet lopti. Odličan je bio Matić sa 26 poena te Šipić koji je uz deset poena i devet skokova imao čak šest ukradenih lopti. Gosti su imali prilično solidan učinak, istaknuo se jedino Boras sa 14 poena te po šest asistencija i skokova.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (19p, 16a, 10s), Maras (8p, 2a), Kujundžić (3p, 4s), Sanader, Režić (13p, 4a, 4s), Marasović (9p, 1a, 2s), Roso (6p), Šipić (10p, 2a, 9s), Matić (26p, 5a, 13s), Karanušić, Ćosić.

Belišće: Cerjak (2a, 1s), Blažević (2a, 4s), N. Gradinjan, T. Gradinjan (2p, 1s), Vidaković (15p), Bičvić (14p, 3a, 5s), Markota (3p, 1a, 4s), Preglej (11p, 2a, 7s), Šarić (12p, 3a, 4s), Boras (14p, 6a, 6s).