Croatian English French German Italian Spanish

SREDNJOEUROPSKA LIGA
Turneja srednjoeuropske lige u Kaštelima neslavno je završila za domaću ekipu. Mladost Ribola Kaštela izgubila je i drugu utakmicu, bolja je bila austrijska Posojilnica s 3:1. Mladost  tako nakon šest utakmica ima samo jedan osvojen bod, a do kraja su ostale još dvije utakmice koje su na rasporedu za dva tjedna.

Mladost Ribola Kaštela – Posojilnica 1:3
(10:25, 25:22, 22:25, 19:25)

Suci: Sonja Simonovska, Slobodan Kovačević

Mladost Ribola Kaštela ostala je kratka za bodove i u svojoj šestoj utakmici MEVZA lige. Austrijska ekipa pokazala se konkretnijom i boljom, dok Mladost može žaliti za propuštenim prigodama. U prvom setu gosti su dominirali u svakom segmentu igre. Nizali su poen za poenom, a domaćinu su ostavili prostora samo za deset poena. Nakon početnog šoka Mladost se probudila pa je u nastavak susreta ušla puno ozbiljnije i agresivnije. To se odmah osjetilo na bodovnom planu. Iako je u početku Mladost gubila (8:5), do kraja susreta uspjela je preokrenuti rezultat u svoju korist te sa 25:22 izjednačiti na 1:1. U trećem setu ekipe kao da su zamijenile uloge. Mladost je startala žustro i imala lijepu prednost od 8:4 te sredinom seta imali su 16:14. Međutim, u završnici trećeg seta ponestalo je snage, a gosti to koriste i ponovo dolaze u vodstvo. U četvrtom setu vidjelo se da je treća utakmica u tri dana uzela svoj danak. Snage je nedostajalo, unatoč borbi za svaki poen. Tako su gosti zaključili pobjedu s 25:19, a Mladost je doživjela novi poraz.

Pobjednik ove mini turneje u Kaštelima je ACH Volley Ljubljana koja je u petak pobijedila Mladost, a u subotu je bila bolja od Posojilnice s 3:1. Iako su Austrijanci poveli s 1:0, ekipa iz Ljubljane preokrenula je susret i zasluženo slavila s tri identična seta – 25:21.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Tomić, Perić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Polchlopek, Melvan, Pervan, Ruiz, Ljaftov, Sabljić. Trener: Ivan Rančić

Posojilnica: Petraš, Hruška, Weber, Menner, Pavlović, Mlynarčik, Rainer, Pušnik, Thaller, Dalakouras, Koncilja. Trener: Matjaž Hafner