SLAVLJE PROTIV GORICE
U nedjelju su odigrane utakmice 11. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela prekinula je dugi post pobijedivši Goricu rezultatom 26:24. Od ostalih rezultata izdvajamo visoku pobjedu Dubrave nad Zametom (43:30).

Ribola Kaštela – Gorica 26:24 (15:11)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Ivica Glavinić, Mile Veraja
Igrač utakmice: Dino Banović (Ribola Kaštela)

Rukometaši Ribole upisali su pobjedu na startu proljetnog dijela prvenstva svladavši Goricu sa 26:24. Bila je to borbena utakmica sa dosta pogodaka i obrana vratara, ali na koncu je domaćin ulovio ključna dva boda u svojoj borbi za opstanak. Ribola je odlično otvorila utakmicu, nakon prvih pet minuta imala je 4:1, a sredinom prvog poluvremena bilo je 9:4. Domaćin je dobro čuvao postignutu prednost koja se uglavnom kretala oko četiri pogotka razlike. U nastavku igre Gorica se u tri navrata uspjela vratiti na dva pogotka razlike, ali uporna Ribola dobro je čuvala pozitivan rezultat do konačnih 26:24.

Ribolu je do druge pobjede u prvenstvu predvodio Banović s devet pogodaka, a pratio ga je Krokar sa sedam pogodaka. Kod gostiju je najefikasniji bio Čavar s osam pogodaka, ali posebno treba istaknuti jedanaest obrana vratara Sladoljeva.

Ribola Kaštela: Pepur, Milas (1), Pavlov, Banović (9), Katić, Bendeviš (3), Krokar (7), Javorčić, Bujas (1), Galić (8o), Čorić (1), Šegrt, Tukić, Jelinić (4), Dunato, Barbić, Andabak, Barbić.

Gorica: Lončar (4o), Ceković (3), Marjanović (3), Laljek (4), Krstanović, Matić, Nedić, Božiček, Dijanić, Čavar (8), Sladoljev (11o), Buhiniček (2), Goršeta, Bura (5), Barišić.