hrenfrdeites

POREČ UZEO SVA TRI BODA MALENIMA
U subotu su odigrane tri utakmice 13. kola odbojkaške Super lige. U derbiju prvenstva Marina Kaštela svladala je zagrebačku Mladost rezultatom 3:1. Kaštela DC na svom je parketu izgubila od Poreča s 3:0, ali i dalje drže konce u rukama da u doigravanje odu s treće pozicije.

HAOK Mladost – Marina Kaštela 1:3
(18:25, 21:25, 25:19, 23:25)
Zagreb, Dom odbojke – Bojan Stranić
Suci: Ksenija Jurković, Miroslav Milinović

Prava odbojkaška predstava viđena je u najvećem ženskom odbojkaškom derbiju. U susretu dviju vodećih ekipa Marina Kaštela potvrdila je svoju ovosezonsku formu pobijedivši zagrebačku Mladost rezultatom 3:1. U sred Zagreba Kaštelanke su zacementirale prvo mjesto u prvenstvu s nevjerojatnih trinaest pobjeda u isto toliko susreta i to sa samo četiri izgubljena seta. S druge strane, braniteljice naslova doživjele su četvrti poraz ove sezone od Marinki, a gošćama je najveća želja da u očekivanom finalu doigravanja odjekne petarda kao kruna sjajne sezone koju imaju.

Marinke su startale vrlo agresivno, imale su kontrolu nad utakmicom te se sa nekoliko poena zaredom uspjele odvojiti i prvi set privesti kraju s mirnih 25:18. U drugom setu domaća ekipa je očekivano pružila bolji otpor, no sabrane Marinke nisu propuštale otvorene šanse pa su nakon više od pola sata igre imale sigurnih 2:0 u setovima. Nastavak igre donio je kontrolu utakmice na strani domaćih. Nekoliko grešaka koštalo je Marinu, a Mladost je to kaznila s poenima koje su im donijele šansu za peti set. Četvrti set bio je dosta napet, odvijala se borba za svaki poen, a Mladost je uglavnom bila u prednosti. Pri rezultatu 21:19 za Zagrepčanke činilo se da će utakmica otići u peti set i da će netko uspjeti okrznuti neporaženu Marinu. No, ekipa Milorada Krunića našla je force da probije domaću obranu i s nekoliko ključnih poena preokrenu set i zapečate pobjedu.

Iako se previše ne zamara trenutnim rekordom, trener Marine Milorad Krunić dotaknuo se sjajnog niza.
„Ovih trinaest pobjeda je potvrda da stvarno dobro radimo i da smo ozbiljni u svom radu. Do sada nijedna ekipa nije uspjela završiti sezonu sa svim pobjedama u prvom dijelu prvenstvu, pa čak ni Rijeka kada je harala ligom ni Mladost koja ima najviše naslova prvaka, a mi to imamo priliku učiniti protiv Karlovca sljedeći tjedan. Večeras smo ponovo pokazali da smo prava ekipa, krenuli smo ozbiljno u utakmicu, Mladost je tek u trećem setu počeo koristiti naše nedostatke, ali smo mi uspjeli pobijediti i to zasluženo.“

Kaštela DC – Poreč 0:3
(22:25, 16:25, 16:25)
Suci: Vedran Juravić, Tajana Maričić

Kaštela DC doživjela su neugodan poraz u 13. kolu odbojkaše Super lige. Na domaćem parketu izgubili su od Poreča rezultatom 3:0. U utakmici u kojoj su Porečanke dominirale Malene su ostale praznih ruku. Prvi set bio je na trenutke prilično neizvjestan, ali domaća ekipa nije uspjela uloviti zaostatak koji se na kraju seta sveo na samo tri poena. U druga dva seta mogli smo vidjeti gotovo identičnu situaciju u kojoj je Poreč uspostavio potpunu kontrolu igre i zasluženo stigao do treće uzastopne pobjede. Unatoč porazu, Kaštela DC su na trećoj poziciji uoči posljednjeg kola prvog dijela prvenstva s tri boda više od Porečanki koje idući vikend dočekuju HAOK Mladost.