Croatian English French German Italian Spanish

EGZIBICIJA NA SOKOLANI
Ribola Kaštela vratila se pobjedama u susretu 15. kola A2 lige – jug. Ugostili su ekipu Adriatica koju su pobjedili s 83:53, a utakmica je obilježena i sa nekoliko atraktivnih poteza.

Ribola Kaštela – Adriatic 83:53
(27:13, 24:9, 21:16, 11:15)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: M. Vulić (Zadar), R. Hordov (Zadar), A. Čanković (Zadar)
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Odličnu partiju odigrali su košarkaši Ribole Kaštela u 15. kolu domaćeg prvenstva. Na svom parketu svladali su Adriatic s čak trideset koševa razlike i tako zadržali korak za vodećim Jazinama. Ključna je bila igra u prvom poluvremenu u kojem su domaći igrači imali veliki postotak realizacije, a sjajnom igrom u obrani dozvolili su gostima da u dvadeset minuta postignu samo 22 koša. Tako je na poluvrijeme Ribola otišla s visokih 29 koševa prednosti. U nastavku je Ribola držala gas sve do okruglih 70:30, a onda se tempo utakmice smanjio. Ključnu ulogu ponovo je imao Josip Glavinić s dvadeset postignutih koševa, a veliku minutažu dobivali su i juniori. Sljedeću utakmicu Ribola igra u Splitu protiv Diplomusa.

Ribola Kaštela: Pruže (3), Glavinić (20), Maras (10), Biočić, Sanader, Režić (12), Roso (7), Šipić (14), Matić (13), Karanušić (4), Ćosić. Trener: Ivica Čelan
Adriatic: Macan (6), Elez (4), Odak (7), Udiljak (2), Batistić (7), I. Bilić (3), Vitaljić, Škaro (10), Jurić (3), J. Bilić (5), Radoš, Nenadić (6). Trener: Ivan Beram