Novu pobjedu pribilježila je Ribola Kaštela u susretu 8. kola košarkaške A-2 lige. Uz dosta problema domaćin je slavio rezultatom 89:80 i tako zadržao stopostotan učinak.

Ribola Kaštela – Sonik Puntamika 89:80
(19:26, 31:22, 25:15, 14:19)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: M. Živaljić (Split), K. Mirčeta (Šibenik), A. Bralić (Šibenik)
Igrač utakmice: Dino Šipić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela nastavlja nizati pobjede. No, unatoč pobjedi, dosta problema obilježilo je domaću ekipu prije susreta. Neigranje Matića, nastup Biočića s virozom te smanjen broj treninga kod nekoliko ključnih igrača ostavilo je traga na jučerašnjoj utakmici. Protiv iskusne ekipe Ribola se dobro namučila, no trud se ipak isplatio i nova dva boda su na kontu. Gosti su prvu četvrtinu bili bolji te su zasluženo bili u vodstvu, ali do kraja poluvremena Ribola uspijeva podići svoj tempo i preokrenuti zaostatak u koš prednosti. U nastavku Ribola je ponovo ostvarila odličnu trećinu kojom je došla do +14 te tako s manje opterećenja ušla u završnicu utakmice. Do kraja posljednje četvrtine sačuvala je prednost za nastavak odlične serije.

Ključnu ulogu odigrao je Šipić koji je drugu utakmicu zaredom upisao 25 poena, a Ribolu do pobjede gurali su još standardno dobri Glavinić (16p) i Režić (17p). Kod gostiju očekivano najbolji pojedinac bio je iskusni Čiklić, no njegovih 19 poena nisu bila dostatna za pobjedu.

Ribola Kaštela: Pruže,Glavinić (16p), Maras (8p), Biočić (12p), Sanader, Jelavić-Mitrović, Režić (17p), Čosić, Karanušić, Roso (11p), Šipić (25p). Trener: Ivica Čelan

Sonik Puntamika: Čiklić (19p), Mrkić (11p), Bulić (14p), Baričević (4p), Jadrijev (3p), Segarić (8p), Marin, Marcelić, Dražević, Marčev (7p), Blažević (14p). Trener: Josip Plantak