RAZIGRANA TROJKA SLOMILA GOSTE
Nezaustavljiva Ribola korača prema povratku u A1 ligu. U sedmom kolu upisali su sedmu pobjedu nadigravši Diplomus rezultatom 94:72. Posebno razigrani bili su Glavinić, Šipić i Matić koji su pojedinačno ubacili preko 20 koševa.

Ribola Kaštela – Diplomus 94:72
(24:17, 26:22, 25:15, 19:18)
Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: M. Vulić (Zadar), R. Hordov (Zadar), D. Modrić (Zadar)
Igrač utakmice: Josip Matić (Ribola Kaštela)

Košarkaši Ribole Kaštela uspješno su prošli još jednu prepreku prema povratku u A1 ligu. Na domaćem parketu slavili su protiv Diplomusa s čak 22 poena razlike. Iako je Diplomus bio najavljivan kao momčad koja bi mogla parirati Riboli i prekinuti njihov niz, domaćin je na taj izazov sjajno odgovorio i potpuno nadigrao goste. Već u prvom poluvremenu vidjela se razlika u kvaliteti, domaćin je otišao na predah s 11 poena razlike. Ta se razlika poduplala u sljedećoj četvrtini, da bi u posljednjoj šansu dobivali juniori, na radost domaće publike.

Sjajnu utakmicu pružio je trojac Glavinić-Matić-Šipić koji su pojedinačno postigli preko 20 koševa. Kod gostiju najefikasniji bili su bivši igrači Ribole Kaštela, Duje Kaliterna sa 19 i Ivan Rašetina sa 18 postignutih koševa.
U sljedećem kolu Ribola ostaje kod kuće, a u Sućurac stiže Sonik Puntamika. Nakon ostvarene sedme pobjede u nizu trener domaćih Ivica Čelan je komentirao:

„Mi u svaku utakmicu ulazimo maksimalno, pa tako i u utakmicu s Diplomusom, pogotovo jer znamo da sada sve ekipe dolaze 'napaljene' protiv nas. Zadovoljan sam što nemamo tzv. žutih minuta u utakmici, igrali smo dobro i ostvarili dobar rezultat. On je mogao biti i s većom razlikom, ali smo dali prigodu svim mladim igračima. Tako želim naglasiti da naš prvotni cilj nije samo rezultat, nego i oformiti mlade igrače.“

„Od samog početka prihvatili smo ulogu favorita. Znali smo da ćemo glavnu bitku u prvenstvo voditi mi i Jazine. Drago nam je da smo ostvarili dobre rezultate za sada i da idemo prema naprijed. Uz to, još jednom ponavljam, cilj nam je dati što više minutaže mladim igračima. Također nam je drago da se publika vratila, svaku domaću utakmicu imamo podršku s tribina i to nam puno znači“, istaknuo je trener Čelan.

Ribola Kaštela: Glavinić (21p), Maras (5p), Biočić (7p), Sanader (3p), Jelavić-Mitrović (2p), Režić (6p), Čosić, Karanušić, Roso, Šipić (25p), Matić (27p). Trener: Ivica Čelan
Diplomus: Rebić (2p), Gizdavčić (2p), Rašetina (18p), Marin, Radoš (2p), Petrašić (5p), Kalebić (2p), Marić (9p), Vrgoč (11p), Mamić, Kukić (2p), Kaliterna (19p). Trener: Milan Karakaš