KAŠTELANI PRODUBILI KRIZU
U dvoboju između Metalca i Ribole Kaštela, dviju posljednjeplasiranih momčadi, slavila je domaća momčad rezultatom 32:26. Iako je većinu prvog poluvremena Ribola vodila, u nastavku je nastupio pad igre koja je zaključena novim porazom.

Metalac – Ribola Kaštela 32:26 (13:12)
Zagreb, dvorana Trešnjevka
Suci: Matija Gubica, Boris Milošević
Igrač utakmice: Tomislav Bešlić (Metalac)

Rezultatska suša nastavlja svoj niz i nakon gostovanja protiv Metalca. U dvoboju dna ljestvice Metalac je slavio sa 32:26 i tako ostavio Ribolu usamljenu na dnu. Ribola je igrala dobro u prvom poluvremenu, a onda je u nastavku igre pala, što domaćini nisu propustili iskoristiti. Ribola je vodila gotovo cijelo prvo poluvrijeme, u 17. minuti imala je tri razlike (9:6), ali domaćini pred kraj poluvremena preokreću i s pogotkom prednosti odlaze na predah. U prvoj fazi drugog poluvremena domaćin serijom 7:2 bježe na 20:14 i tako praktički rješavaju utakmicu. Gosti su imali dobar postotak šuta (70%), ali su do njega dolazili rjeđe nego li razigrani Metalac. Pet minuta prije kraja Ribola je ostvarila mini-seriju od 5:1, no poslužilo je samo za ublaživanje poraza.

Igrač utakmice bio je Tomislav Bešlić sa dvanaest pogodaka. Dvoznamenkasti broj pogodaka upisao je i Ivan Koncul iz redova gostiju, ali njegovih deset i Banovićevih sedam nije bilo dovoljno za bodove.

Metalac: Jugović, Vukšić, Potnar (3), Boras, Gotovac (3), Ivanković (5), Svalina (4), Antolković, Raič (2), Martinović (8o), Katinić (2), Ezgeta (1), Bešlić (12), Starešina, Marinčić.
Ribola Kaštela: Pepur (7o), Milas (2), Pavlov, Banović (7), Katić, Krokar (2), Javorčić (1), Koncul (10), Bujas, Kovačević, Čorić (3), Šegrt (1o), Tukić (1), Andabak, Barbić.