Odigrane su utakmice 15. kola 3. HNL – jug. Novu domaću pobjedu rezultatom 2:1 Val je upisao protiv Neretvanca koji je ovim porazom izgubio treće mjesto i propustio smanjiti zaostatak za vodećom momčadi. Val je s tri boda skočio na jedanaesto mjesto uoči gostovanja kod četrnaestog Omiša.

Val – Neretvanac 2:1 (1:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Toni Bešker(Solin), Mario Soldić (Hrvace), Miroslav Čalo (Trilj)
Strijelci: 1:0 Mić 39', 2:0 Udovičić 52', 2:1 Deak 83' (11m)
Isključen igrač: 81' Dino Ljubas (Val)
Igrač utakmice: Karlo Udovičić (Val)

Do nova tri boda na domaćem terenu Val je stigao protiv neugodnog Neretvanca. Na teškom terenu, ali po lijepom vremenu Val je slavio s 2:1 i tako nastavio seriju dobrih rezultata na Vukovaru. Val je nakon sat vremena imao ugodno vodstvo od 2:0 zahvaljujući Miću i Udovičiću. To vodstvo držali su sve do 83. minute kada Deak realizira kazneni udarac za 2:1. Valova obrana izdržala je pritisak gostiju, štoviše, domaćin je mogao pobijediti i s 3:1, ali je propušten kazneni udarac u posljednjoj minuti utakmice. Spomenimo još da je Val igrao s igračem manje zadnjih deset minuta jer je drugi žuti karton zaradio Dino Ljubas.

Val: Jelić, Šimunović, Mić, Suman, Pedišić, Radanović (90. Rajčić), Kustura, Caktaš, Udovičić (87. Grgantov), Ljubas, Bajić. Trener: Ante Milić

Neretvanac:Šušak, Čolak (63. Batinović), Deak, Granić, Juričić, Medak, Marić (63. Vukoja), Ključe, Sršen (86. Kvesić), Grbešić, Kraljević. Trener: Damir Vučić