NEDOSTAJALO SREĆE ZA POBJEDU NAD RENOMIRANIM PROTIVNIKOM
Unatoč velikoj šansi za velikim iznenađenjem, odbojkaši Mladost Ribole Kaštela izgubili su u prvoj utakmici 2. pretkola odbojkaške Lige prvaka. Grčki PAOK bio je bolji nakon pet uzbudljivih setova.

Mladost Ribola Kaštela – PAOK 2:3
(20:25, 25:19, 24:26, 31:29, 12:15)
Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 800
Suci: Blaž Markelj, Sonja Simonovska

Pet setova trebalo je moćnom PAOK-u da dođe do pobjede u Kaštel Starom. I to guste pobjede! Hrvatski prvak bio je nadomak senzacije, naime nakon odbojkaškog trilera domaći navijači ipak su bili utišanoga glasa, ali svakako uzdignute glave. Kaštelani su pokazali da se mogu nositi sa jakim momčadima, posebno nošeni domaćom publikom, no u uzvratu će biti puno teže.

Grci su osvojili prvi set sa pet poena razlike, a onda su Kaštelani uzvratili odličnom igrom u drugom setu. Treći i četvrti set bio je prepun poena i rezultatske neizvjesnosti. Grci su u produžetku ponovo poveli u setovima, a potom je Mladost uzvratila u nevjerojatnom setu koji je završio 31:29. Zlatni set ipak je pripao gostima s tijesnih 15:12. Nijanse su odlučile pobjednika u ovoj utakmici, a na to je aludirao i domaći trener Rančić.

„Mislim da smo napravili ogromnu stvar za cijeli naš sport, ljudi su i na televizijama mogli vidjeti ovaj susret, pokazali smo pravi stav, a vjerujte da ćemo i u Grčku krenuti po pobjedu!“, dodao je za kraj Rančić.

OK Mladost Ribola Kaštela:Višić, Tomić, Perić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Ćosić, Polchlopek, Pervan, Ljaftov, Sabljić.
PAOK: Petković, Pantakidis, Gkaras, D. Konstantinidis, Terzis, L. Konstantinidis, Sakoglou, Sotiriou, Smaragdis, Takouridis, Papadopoulos, Shafranovich.