Odigrane su utakmice trećeg kola A-2 košarkaške lige. Ribola Kaštela uvjerljivo je slavila nad posljednjeplasiranom Cetinom s čak 36 koševa razlike. U dominantnoj utakmici domaćin je pobijedio rezultatom 94:58 i tako zadržao stopostotan učinak.

Ribola Kaštela – Cetina Trilj 94:58
(26:19, 20:16, 23:13, 25:10)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: J. Strikić (Split), A. Pepur (Kaštel Stari), I. Čorkalo (Split)
Igrač utakmice: Josip Glavinić (Ribola Kaštela)

Treću uzastopnu pobjedu košarkaši Ribole Kaštela ostvarili su kod kuće. Na svom parketu uvjerljivo su bili bolji od Cetine Trilj 94:58. Bila je to prava timska igra domaće momčadi sa nekoliko dobrih akcija i atraktivnih poteza. Iako su gosti pri početku imali blago vodstvo, nakon pete minute Ribola preuzima konce igre i stavlja rezultat u svoju korist. U drugom poluvremenu Ribola je potpuno nadigrala gostujuću momčad, a razlika se povećavala iz minute u minutu. Odlična igra protiv ne baš zahtjevnog protivnika omogućila je treneru Čelanu da u igru ubaci nekoliko juniora. Posebno vrijedi istaknuti Marca Ćosića koji je dobio priliku posljednjih nekoliko minuta i sa dvije trice iz prva dva pokušaja dodatno oraspoložila prisutno gledateljstvo.

Ribolu je do pobjede predvodio Glavinić sa 19 poena, a u strijelce su se upisivali gotovo redom svi. Goste je vukao Marin Mulić sa 23 pogodaka, ali bez dovoljne podrške svoje momčadi.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (19p), Maras (9p), Biočić (10p), Sanader (2), Jelavić-Mitrović, Režić (13p), Roso (16p), Šipić (10p), Matić, Karanušić (9), Ćosić (6). Trener: Ivica Čelan

Cetina:S. Dukić (7p), M. Dukić, Žaper (11p), B. Šipić (8), J. Vukas (9p), D. Šipić, Matić, Grizelj, P. Vukas, D. Dukić, B. Šipić, Mulić (23). Trener. Bruno Šipić