Odigrana je zaostala utakmica 2. kola košarkaške A2 lige. Ribola Kaštela na gostovanju kod Solina slavila je sa 92:84 i tako upisala drugu prvenstvenu pobjedu. Već u nedjelju čeka ih domaći ogled sa posljednjeplasiranom Cetinom.

Solin – Ribola Kaštela 84:92
(19:31, 28:15, 22:19, 15:27)

Solin, dvorana Bilankuša
Igrač utakmice: Stipe Režić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela pridružila se Jazinama i Diplomusu na vrhu ljestvice novom prvenstvenom pobjedom. Na gostovanju kod Solina slavili su rezultatom 92:84. Bila je to uzbudljiva utakmica sa nekoliko preokreta, a na koncu je Ribola u posljednjoj četvrtini došla do zaslužene pobjede. Gosti su odlično otvorili utakmicu te su nakon prvih osam minuta imali prednost od 29:11. Ta se prednost polako počela topiti od kraja prve dionice pa do poluvremena kada je Solin imao +1 prednosti (47:46). U nastavku je utakmica bila ravnopravna, a ključni trenutak dogodio se u posljednjoj četvrtini kada iz igre zbog ozljede izlazi najbolji igrač Solina Tomislav Lozančić. Gosti su iskoristili njegov nedostatak i prebacili rezultat u svoju korist.

Odličnu partiju odigrao je Režić koji je postigao trećinu koševa za Ribolu, a pogađali su često Glavinić i Maras. Kod domaćih istaknuo se Vuković sa 19 poena, te Lozančić koji je do početka četvrte četvrtine upisao 17 poena.

Solin: Vuković (19p), Popović (8p), Cvitanović (9p), Zrnić, Vulić, Kujundžić (10p), Pravdić, Jukić (13p), Lozančić (17p), Brzica (8p). Trener: Đuro Nenadić

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić (19p), Maras (18p), Biočić, Sanader, Jelavić Mitrović (2p), Režić (30p), Roso (10p), Šipić (13p), Matić, Karanušić, Ćosić. Trener: Ivica Čelan