MARINKAMA TREĆA POBJEDA
Odigrane su utakmice 5. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela doživjela je četvrti uzastopni poraz, na domaćem parketu izgubili su od Varaždina rezultatom 28:29. Nakon pet kola vodeći je Poreč sa stopostotnim učinkom, dok je Ribola pretposljednja sa samo dva boda.

Ribola Kaštela – Varaždin 28:29 (10:13)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
Igrač utakmice: Ante Tokić (Varaždin)

I četvrtu utakmicu zaredom kaštelanski rukometaši ostali su bez bodova. Novi poraz nanijela im je momčad Varaždina rezultatom 28:29. Varaždinci su od početka vodili i nisu ispustili svoje vodstvo do same završnice utakmice kada je Ribola izjednačila, ali nije imala snage za preokret. Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo, prvih deset minuta palo je samo pet pogodaka (1:4). U jednom trenutku gosti su pobjegli na pet razlike (7:12), ali je domaćin do poluvremena smanjio na tri pogotka zaostatka. Ta se prednost otopila na početku drugog poluvremena (14:13), a onda je krenulo nadmetanje domaćeg igrača Banovića i gostujućeg igrača Tokića. Oni su se raspucali u drugom poluvremenu postigavši po pola pogodaka za svoju momčad. Tijekom drugog dijela uglavnom je bilo tri razlike. Tokić je zaredao šest pogodaka čime se promovirao u igrača susreta, a s druge strane Ribola se polagano približavala. U 57. minuti došlo je do izjednačenja (27:27), potom je Tokić zabio za vodstvo Varaždina, a Banović ponovo doveo pobjedu gostiju u neizvjesnost. Međutim, u posljednjim trenucima susreta Huđ postiže pobjedonosan pogodak i tako produbio krizu Kaštelana.

Najbolji pojedinac susreta bio je Ante Tokić sa 14 pogodaka, dok je kod Ribole Banović postigao čak 13 pogodaka. Vratari sa obje strane bili su solidni sa po deset obrana.

Ribola Kaštela: Pepur (10o), Milas, Pavlov, Banović (13), Katić, Bilokapić, Krokar (3), Javorčić (5), Koncul (2), Bujas (3), Kovačević (1), Čorić (1), Šegrt, Tukić, Andabak, Barbić.

Varaždin: Špikić (10o), Šipić (2), Zobec (1), Trojko, Meštrić, Vujović, Vidacek (2), Tokić (14), Laljek (4), Huđ (5), Hirš, Dunato, Obranović, Vincek, Grbac.

2. ŽRK – jug (seniorke)

Odigrane su utakmice 3. kola 2. ŽRK – jug u konkurenciji seniorki. Marina Kaštela nastavila je s pobjedama, čime je ostala u korak s vodećim Petasonom koji ima bolju gol razliku.

Marina Kaštela – Dubrovnik 30:20

Marina Kaštela upisala je i treću pobjedu u prvenstvu. Na domaćem parketu bile su bolje od Dubrovnika s 30:20. Marinke su svojom igrom pokazale dominaciju i kvalitetu koja je za samu borbu za prvaka. Nakon tri kola imaju maksimalnih šest bodova, slijedi gostovanje kod Orkana i borba sa glavnim konkurenticama iz Vranjica.