NE MOŽE BEZ DRAME
U drugom kolu odigran je najveći hrvatski odbojkaški derbi. Kaštelanska Mladost kao domaćin pobijedila je zagrebačku Mladost i tako se na pravi način u pravo vrijeme vratila na pobjedničke staze. Ni ovoga puta nije prošlo bez drame i neizvjesnog rezultata; na koncu je bilo 3:2 za Kaštelane.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 3:2
(25:22, 24:26, 24:26, 25:20, 15:12)

Suci: Milan Rajković, Domagoj Niessner

Odbojkaši Mladost Ribole Kaštela u najvećem hrvatskom derbiju pokazali su pobjednički karakter, mentalitet prvaka. Unatoč problemima i s tri poraza na leđima, protiv najvećeg rivala pokazali su hrabrost i zrelost koja ih je dovela do pobjede. Obje momčadi igrale su sjajno, kao što to uvijek među ove dvije momčadi biva. Gotovo da nije bilo trenutaka u kojem je jedna momčad mogla opuštenije igrati jer se rezultatski razmak veći od tri poena rijetko viđao. Nakon što je domaćinu pripao prvi set, Zagrepčani su uzvratili sa dva seta po 26:24 i tako napravili preokret. No, aktualni prvak nije se predao već je u odličnom četvrtom setu probio gostujuću obranu i izborio peti set. Peti set krenuo je izjednačeno, a onda su gosti stvorili tri poena prednosti. Činilo se da će gosti drugi put zaredom slaviti u Kaštelima, ali domaćin je imao zadnju riječ. Nižu se poeni, dolazi se do preokreta i presudnog petnaestog poena kojim je odsviran kraj utakmice.