Od tri utakmice 2. kola odbojkaške Superlige ljubitelji odbojke mogli su vidjeti dvije odlične utakmice. Marina Kaštela u derbiju kola svladala je Poreč s 3:1, dok je Osijek s 3:2 slavio protiv Kaštela DC.

Marina Kaštela – Poreč 3:1
(25:11, 19:25, 25:22, 25:18)

Suci: Domagoj Niessner, Milan Rajković

Odbojkašice Marine Kaštela stigle su do druge prvenstvene i treće ovosezonske pobjede. U svojoj dvorani svladali su rivale iz Poreča s 3:1. Već u prvom setu domaće odbojkašice nagovijestile su pobjedu razbivši goste sa 25:11. No, neugodni Poreč pokazao je zube u drugom i vratio se u igru (19:25). Treći set igrao se čvrsto i rezultatski neizvjesnije od prva dva, a na koncu je sa tri razlike set stao na stranu Marinki. Četvrti set bio je odlučujući set u kojem su se Marinke odlijepile Poreča i stvorile dovoljnu prednost da set privede kraju.

Osijek – Kaštela DC 2:2
(17:25, 25:15, 25:17, 20:25, 15:12)

Osijek, dvorana Gradski vrt
Suci: Milan Zamaklar, Damir Pišćak

Sjajna odbojka mogla se vidjeti i u Osijeku. Najbolje dvije momčadi u Skupini II. prošle sezone odigrale su ponovo neizvjestan meč u kojem je kraću slamku izvukla gostujuća momčad. Iako su Malene odlično otvorile utakmicu i povele s 0:1, Osječanke u naredna dva seta preokreću stvar u svoju korist. U potpunosti su nadigrale kaštelanske odbojkašice i zasluženo povele sa 2:1. Međutim, uporne gošće odigrale su pametno četvrti set i tako odveli utakmicu u zlatni set. On je, pak, rezultatom 15:12 pripao domaćoj momčadi, a Kaštela DC se morala zadovoljiti s jednim bodom.