POSEJDONOV LEŠIĆ SA DVA SREBRA
Članovi kaštelanskog pikado kluba Posejdon i ekipe Posejdon 2, na domaćem terenu nisu uspjeli obraniti prošlogodišnju titulu pobjednika Kupa Hrvatske, a nakon zanimljivih borbi u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom ovog vikenda, titule su i u muškoj i u ženskoj konkurenciji otišle u Zagreb.

Novi pobjednici završnice Kupa RH u pikadu u konkurenciji seniora je ekipa Janje Alfa Team, a u konkurenciji seniorki ekipa Next-Meradog.

Turnir završnice Kupa, koji se održao u nedjelju, simboličnim bacanjem strelica otvorio je kaštelanski gradonačelnik Ivan Udovičić, a na otvaranju su nazočili i dopredsjednik  Hrvatskog pikado saveza Željko Đođo, predsjednik Pikado saveza Splitsko-dalmatinske županije Eduard Akrap, kao i predsjednica Zajednice sportskih udruga Kaštela, Mirjana Milić.

U konkurenciji seniorki nastupilo je 12 ekipa, od kojih je bila najbolja ekipa Next-Meradog iz Zagreba, drugo mjesto osvojile su DM Štrige iz Matulja, dok je brončana medalja pripala šibenskoj ekipi Dišpet Jadrtovac. Pobjednička ekipa nastupila je u sastavu Marina Letica, Hana Jurjako, Iva Čustović, Sandra Ivić i Diana Dragišić.

Za naslov pobjednika među seniorima borile su se 32 ekipe, a u finalu je zagrebački Janje Alfa Team rezultatom 3:0, 2:3, 3:0 nadigrao  svoje sugrađan. Bronca je otišla u Zaprešić, ekipi Ban Jelačić. Pobjednička ekipa nastupila je u sastavu  Boris Krčmar, Alan Ljubić, Dražen Vranjković, Mijo Pavlović i Krešo Kranjčina.

Na Mastersu rekordan broj igrača

Završnici Kupa u subotu je prethodio prvi turnir iz Masters serije Hrvatskog pikado saveza za sezonu 2016/17, a na turniru je nastupio rekordan broj igrača, čak 250 pikadista.

Ivana Tadić iz Stobreča osvojila je dva zlata, u 501 MO i parovima s Oljom Pavlović iz Splita. Olja Pavlović, uz zlato u parovima osvojila je i srebro u 501 MO. Njih dvije su inače članice ženske reprezentacije koja je u lipnju osvojila naslov europskih prvakinja. U Cricketu je najbolja bila Splićanka Martina Maglica.

Među muškarcima zlato je u disciplini 501 DO osvojio Boris Krčmar, dok je u Cricketu slavio njegov klupski suigrač Alan Ljubić.
Najviše uspjeha na ovom natjecanju ostvario je Vladimir Lešić, član kluba Posejdon iz Kaštel Kambelovca, koji je u 501 DO i Cricketu osvojio srebrne medalje.
Svakako treba spomenuti i mladog Kaštelanina Tonija Bearu koji je osvojio zlato u konkurenciji juniora.