U utorak je odigrana druga utakmica posljednjeg kola rukometne Lige za ostanak. Ribola Kaštela oprostila se od sezone s pobjedom u utakmici prepunoj pogodaka (44:36). Prvenstvo zaključuju Moslavina i Gorica utakmicom u srijedu.

Ribola Kaštela – Ivanić 44:36 (23:16)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Matej Milas (Ribola Kaštela)

Prava rukometna poslastica viđena je na samom kraju. Ribola Kaštela i Ivanić odigrali su utakmicu prepunu pogodaka, na koncu je slavio domaćin s 44:36. Rezultat kakav inače zna biti na koncu utakmice bio je već u prvome poluvremenu. Padali su pogoci za pogotkom, gotovo da nije bilo nijedne minute bez da se mreža tresla. Najzanimljivija je bilo između sedme i osme minute u kojoj je palo čak osam pogodaka. Domaćin se upravo od tada počeo rezultatski odvajati, stvorivši u dva navrata osam razlike. Do kraja poluvremena Ribola je zadržala veliku prednost koja do kraja nije bila uhvatljiva. U drugom poluvremenu palo je još više pogodaka. Mreža se punila na obje strane, vratari su bili gotovo neprimjetni. Na kraju visokih 44:36 na strani Ribole za pobjedu na samom kraju ove sezone u kojoj Kaštelani mogu biti itekako zadovoljni.

Najefikasniji igrač bio je Matej Milas sa čak jedanaest pogodaka, a pratili su ga Banović i Jelinić sa po sedam pogodaka. Kod gostiju Bonić je također ubilježio sedam pogodaka, dok su se trojica u strijelce upisivali po šest puta.

Ribola Kaštela:Pepur (7o), Perkušić (2), Milas (11), Banović (7), Jukić (2), Dželalija (3), Krokar (1), Javorčić (2), Bujas (4), Jukić (1), Čorić (3), Šegrt (5o), Tukić, Jelinić (7), Andabak, Šindik (1).

Ivanić:Janeš (4o), Vučelić (6), L. Lukačec (5), Markić (6), M. Lukačec (6), Presečan (2o), Mišković (4), Bonić (7), Veraja (2).