U subotu je odigrano 33. kolo 3. HNL – jug. Val je na krilima najboljeg topnika lige Pedišića svladao biogradski Primorac s 4:0. Mosor je novim porazom zapečatio svoj odlazak u Županijsku ligu, samo godinu dana nakon što su osvojili drugo mjesto u prvenstvu. U još jednom dvoboju glede ostanka Zagora i Jadran (LP) odigrali su 2:2 pa je tako još jedno mjesto ostalo otvoreno.

Val  – Primorac (B) 4:0 (1:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Jelena Pejković (Split), Ivan Čačić (Zadar), Josip Katuša (Raštane D)
Strijelci: 1:0 Pedišić 2' (11m), 2:0 Pedišić 48', 3:0 Grubić 73', 4:0 D. Ljubas 90'
Igrač utakmice: Šime Josip Pedišić (Val)

S četiri pogotka u mreži protivnika Val se oprostio od svojih navijača ove sezone. Gostima je prekinut niz dobrih rezultata, a glavni krivac je dvostruki strijelac Pedišić. On je šokirao goste već u drugoj minuti susreta zabivši za vodstvo iz kaznenog udarca, a onda u trećoj minuti drugog poluvremena povisio na 2:0. Posao su dovršili Grubić i D. Ljubas za komfortabilnih 4:0. Ovom pobjedom Val je i matematički završio na trećoj poziciji. Već u utorak Val igra svoju posljednju utakmicu protiv Hajduka II u utakmici bez rezultatskog opterećenja.

Val:  Markulin, Grubić, Mić, T. Ljubas (70. Udovičić), Knežević, Čulić, Pedišić, Kustura, Caktaš (75. Šimunović), Batovanja, D. Ljubas. Trener: Zdenko Adamović

Primorac (B):Borgelott, Srdarović (68. Kalac), Colić (65. Jurjević), Vrdoljak, Marković, Ješe, Lazarevski, Mitrović, Malčić, Gegollaj (46. Miletić), Bačkov. Trener: Elvis Brajković