Odigrano je 9. kolo rukometne Lige za ostanak. Na gostovanju u Vinkovcima Ribola Kaštela doživjela je novi poraz izgubivši od Spačve s 31:25. Pobjedu su upisali još Ivanić i Gorica.

Spačva – Ribola Kaštela 31:25 (17:13)

Vinkovci, dvorana OŠ Bartol Kašić
Igrač utakmice: Dino Vukušić (Spačva)

Rukometaši Spačve zasluženo su slavili u pretposljednjoj utakmici sezone. Iako su se gosti dobro držali prvih petnaest minuta, do kraja poluvremena uslijedila je uvjerljiva dominacija domaće momčadi koja je do kraja poluvremena stvorila sigurnih četiri razlike. U drugom poluvremenu ta je prednost rasla, na trenutke je bilo i devet razlike. Gosti su granicu od dvadeset pogodaka probili tek u pedesetoj minuti, ali je Spačva već bila nedostižno daleko.

Domaće je do trijumfa vodio Dino Vukušić sa pet pogodaka. Isto toliko zabili su Mišić i Babić, dok su vratari Rimac i D. Stojanović sakupili po pet obrana. Kod Ribole najefikasniji su bili Banović i Jelinić koji su kombinirano zabili 11 pogodaka.

Spačva: Rimac (5o), Tomas, Jurić (3), Vukušić (5), Androš (3), Omrčanin (2), Josipović (2), Ma. Mišić, D. Stojanović (5o), Karaula, Mi. Mišić (5), Šijaković (2), T. Stojanović (3o), Ranogajec (3), Babić (5), Nađ (2).

Ribola Kaštela: Perkušić (1), Milas (3), Banović (5), Pavičić (1), Bujas (1), Liović (4o), Jukić (1), Čorić (3), Šegrt (5o), Tukić (3), Jelinić (6), Andabak (1), Šindik.