U subotu je odigrano sedam utakmica 30. kola 3. HNL – jug. Val je na gostovanju u Makarskoj doživio težak poraz izgubivši s 4:1. Solin je minimalnom pobjedom povećao razmak nad Neretvancem, dok se Hrvace tijesnom pobjedom približilo na dva boda trećeplasiranom Valu.

Zmaj (M) – Val 4:1 (3:0)

Makarska, igralište SC Makarska, gledatelja 150
Suci: Dino Papak (Šibenik), Antonio Krišto (Split), Dražen Bodrožić (Imotski)
Strijelci: 1:0 Gojak 17', 2:0 Sokol 36', 3:0 Kovačić 40', 4:0 Ereš 49', 4:1 Pedišić 67' (11m)
Igrač utakmice: Miro Kovačić (Zmaj M)

Težak poraz doživio je Val na gostovanju u Makarskoj. Raspoloženi Zmaj i protiv momčadi iz Kaštel Staroga pokazao je sjajnu formu u kojoj se trenutno nalazi. Upisao je još jednu pobjedu u nizu i tako gotovo osigurao ostanak u ligi. Zmaj je nadigrao Val koji je samo uspio ublažiti poraz sredinom drugog poluvremena. Već u prvom poluvremenu domaćin je imao tri pogotka prednosti zahvaljujući Gojaku, Sokolu i Kovačiću. Samo četiri minute nakon početka drugog dijela utakmice Ereš je povisio na nedostižnih 4:0. Tek je Pedišić u 67. minuti iskoristio kazneni udarac i smanjio na konačnih 4:1. Sljedeći vikend u Kaštel Stari stiže drugoplasirani Neretvanac.

Zmaj (M): Hodžić, Sušac, Brnić, Antunović, Gojak (52. Šalinović), Sokol, Tomaš (73. Šerer), Ereš, Lozina, Kovačić (51. Dolić), Drušković. Trener: Goran Šušnjara

Val: Karin, Sunara, Grubić (46. Batovanja), Mić, Knežević, Čulić (46. Šimunović), Pedišić (76. Miki), Grbavica, Kustura, Caktaš, D. Ljubas. Trener: Zdenko Adamović