Odigrane su dvije utakmice 8. kola košarkaške A1 lige za ostanak. Ribola Kaštela izgubila je na gostovanju kod Osijeka s 87:78. Novi poraz upisali su i Šibenčani, a kolo u srijedu zaključuju Alkar i Škrljevo.

Vrijednosnice Osijek – Ribola Kaštela 87:78
(27:15, 19:26, 22:14, 19:23)
Osijek, dvorana Gradski vrt, gledatelja 200
Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Zlatko Galiot (Zagreb), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod)
Igrač utakmice: Aljoša Šarac (Vrijednosnice Osijek)

Ribola Kaštela poražena je u 8. kolu lige za ostanak. Na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek izgubili su sa 87:78. Ovaj poraz ne boli toliko jer je Ribola još od prošlog kola siguran putnik u drugu ligu. Protiv Osječana gostujuća momčad se dobro borila, ali je rezultat izostao. Domaćin je već nakon prve četvrtine imao lijepih +12 razlike. Utakmicu su otvorili sjajnom serijom te je u jednom trenutku bilo 14:2. Dobrom igrom u nastavku Ribola je uspjela smanjiti zaostatak, ali ne i izjednačiti. Najbliže što su došli bilo je pri rezultatu 51:48, a potom su domaćini ponovo rezultatski odmakli i gradili nedostižnu prednost. Posljednja četvrtina pripala je Riboli, ali samo za ublažavanje poraza.

Domaćine je do pobjede predvodio Aljoša Šarac sa 21 poenom, pet asistencija i čak pet ukradenih lopti. Ušić je ubacio 22 koša i sakupio devet skokova. Kod Ribole najbolji je bio Aco Mandić sa 21 poenom i šest skokova.

Vrijednosnice Osijek: Zebić (3p), A. Došen (7p, 3s), Žulj, Ušić (22p, 1a, 9s), Bičvić (5p, 2a, 4s), Pandurić (12p, 3a, 2s), A. Šarac (21p, 5a, 3s), Krajina (2p, 2s), Karlović (9p), Turalija (6p, 6s), J. Šarac, Mišić.

Ribola Kaštela: Jukić, Williams (17p, 3a, 3s), Rašetina (5p, 1a, 2s), Blažević, Madunić (1a, 1s), N. Došen (8p, 2a, 3s), Galić (1s), Mandić (21p, 6s), Roso (4p, 2s), Dubelj (13p, 1a, 1s), Režić (10p, 2a, 4s).