PREKASNO BUĐENJE KAŠTELANSKE MOMČADI
Odigrano je 7. kolo A1 lige za ostanak. Ribola Kaštela napokon je ostvarila pobjedu i to ponovno protiv Jolly Šibenika. Ovoga puta bilo je 94:71 za domaću ekipu. No, pobjeda je bila bez velikog značenja jer je Škrljevo također slavilo te je tako Ribola i matematički ispala iz lige.

Ribola Kaštela – Jolly Šibenik 94:71
(26:17, 22:20, 29:16, 17:18)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Jelena Tomić (Zagreb), Leo Roglić (Zagreb)
Igrač utakmice: Nikola Došen (Ribola Kaštela)

Kaštelani su i treći put ove sezone svladali Jolly Šibenik. Nažalost, pobjeda je došla prekasno jer je Ribola zbog pobjede Škrljeva matematički ispala iz lige. Poslije početnog vodstva gostiju, domaćin je već u četvrtoj minuti preokrenuo i uspostavio kontrolu nad utakmicom. Trojac Došen-Williams-Mandić množio je prednost Ribole koja je nakon prve četvrtine imala +9. Do kraja poluvremena prednost se povećala za dva poena, iako su se gosti na jedan tren primakli na četiri poena razlike. Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini, domaćinu je šut polazio za rukom i za goste više nije bilo povratka. Šibenčani su tek u posljednjoj četvrtini bili ravnopravni, ali je prednost Ribole ostala velika.

Ribolu je do prve pobjede u ligi za ostanak predvodio Došen sa 19 poena i pet asistencija. Odlični su još bili Williams sa 13 poena i sedam asistencija te Mandić sa 10 poena i šest skokova. Kod gostiju je impresionirao Petković sa 25 poena i osam skokova, ali to je bilo nedovoljno da svoju momčad dovede do slavlja.

Ribola Kaštela: Williams (13p, 7a, 4s), Rašetina (9p, 1a, 4s), Blažević, Jukić, Režić (15p, 1a, 4s), Madunić, Došen (19p, 5a, 2s), Galić (17p, 2a, 3s), Dubelj (5p, 1a), Roso (6p, 1a, 2s), Žitko, Mandić (10p, 1a, 6s).

Jolly Šibenik: Gulam (5p, 3a, 2s), Pavlović, Mustapić, Kraljević (2p, 2a, 1s), Vrlika (3p, 3s), Brkić (7p, 6s), Perković (15p, 2a), Segarić (12p, 3a, 3s), Vladović (2p, 3s), Elez, Petković (25p, 1a, 8s)