Odigrano je sedam utakmica 28. kola 3. HNL – jug. Nogometaši Vala doživjeli su drugi uzastopni poraz izgubivši 2:0 protiv Hrvaca. Junak je zakinuo bod vodećem Solinu zahvaljujući svome vrataru koji je u sudačkoj nadoknadi zabio za 1:1, dok se Mosor remijem vratio na dno ljestvice.

Hrvace  – Val 2:0 (0:0)

Hrvace, stadion Hrvace
Suci: Ivan Anić (Zadar), Ivan Zdrilić (Poličnik), Hrvoje Ćatipović (Split)
Strijelci: 1:0 Vukušić 71' (11m), 2:0 Maganić 88'
Igrač utakmice: Daniel Maganić (Hrvace)

Nogometaši Vala još su se jednom iz Hrvaca vratili bez pobjede i bez bodova. Hrvace se još jednom pokazalo kao neosvojiva tvrđava unatoč proljetno raspoloženom Valu. Utakmica se prelomila u posljednjoj četvrtini utakmice kada domaćini postižu oba pogotka. Prvo je Vukušić preko kaznenog udarca doveo svoju momčad u vodstvo, a potom Maganić dvije minute prije kraja potvrdio pobjedu Hrvaca. Već u utorak Val u Kaštel Starome dočekuje vodećeg Solina.

Hrvace: Guć, Mažurin, Ajduković, Zorica, Vukušić (46. Buljan), Velemirović (83. Katić), Matijašević, Klarica (66. Božinović), Maganić, Borozan, Vukušić. Trener: Ivan Medvid

Val: Markulin, Šimunović, Grubić, T. Ljubas, Duvnjak (46. Knežević), Čulić, Pedišić, Grbavica, Kustura, Caktaš, Batovanja. Trener: Zdenko Adamović