Odigrano je četvrto kolo rukometne Premijer lige za ostanak. Ribola Kaštela doživjela je novi poraz, ovoga puta bolja je bila Spačva s 27:26. Vodstvo na ljestvici zadržao je Poreč, dok su Ivanić i Moslavina odigrali nerješeno.

Ribola Kaštela – Spačva 26:27 (14:13)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Dražen Stojanović (Spačva)

Ribola Kaštela doživjela je treći uzastopni poraz u Ligi za ostanak. Na domaćem parketu svladala ih je vinkovačka Spačva s 27:26. Ribola je ponovo imala prednost na poluvremenu, pa tu istu prednost propustila pretvoriti u konačnu pobjedu. Gosti su već u desetoj minuti imali vodstvo od 7:2, da bi domaćin serijom 10:1 stigli preokrenuli rezultat. Do kraja poluvremena gosti ipak smanjuju na samo pogodak zaostatka. Drugo poluvrijeme igrao se gotovo pogodak za pogotkom. Inicijativu su imali gosti koji su se samo jednom uspjeli odvojiti na tri pogotka razlike. Ribola je tri puta izjednačavala rezultat u zadnjih sedam minuti, ali su gosti sa dva i jedina pogotka Androša u posljednjim minutama stigli do pobjede.

Važna figura u pobjedi Spačve bio je vratar Stojanović koji je prikupio dvanaest obrana, dok su kod strijelaca impresionirali Kružić i Mišić sa po sedam pogodaka. Kod Ribole, vratari su imali loš dan sa po tri obrane, ali su se zato raspucali Banović i Jelinić koji su kombinirano zabili sedamnaest pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur (3o), Pavlov, Milas (3), Banović (9), Pavičić (1), Javorčić (1), Bujas, Jukić, Čorić (2), Šegrt (3o), Tukić, Jelinić (8), Andabak, Šindik (2)

Spačva: Rimac, Tomas (2), Vukušić (1), Androš (2), Omrčanin, Kružić (7), Ma. Mišić, D. Stojanović (12o), Karaula (2), Mi. Mišić (7), Šijaković (5), T. Stojanović, Ranogajec (1), Babić.