Odigrane su utakmice 3. kola rukometne lige za ostanak. Ribola Kaštela na gostovanju u Velikoj Gorici ispustila je vodstvo na poluvremenu, a domaćin je to kaznio preokretom i pobjedom. Poraz je doživjela i druga momčad Ribole koja je neočekivano izgubila od Opusa.

Gorica  – Ribola Kaštela 31:25 (13:15)

Drugi uzastopni poraz upisala je Ribola Kaštela u borbi za ostanak. Na gostovanju u Velikoj Gorici domaćin je bio bolji s 31:25, unatoč zaostatku na poluvremenu. Ribola se od početka nametnula u igri te je već nakon desetak minuta igre imala 7:3. Prednost se s vremenom smanjila i kretala na oko dva pogotka razlike. Tako je na poluvrijeme Ribola otišla s 15:13, ali se ta prednost otopila u prve dvije minute nastavka. Potom su domaćini uspostavili kontrolu utakmice i rezultatski odmicali. Kaštelani su se počeli vraćati pred kraj, sedam minuta kasnije bilo je 25:24 za domaćina, ali je lov na izjednačenje zapravo rezultirao primljenim pogocima.

Domagoj Ferenčina impresionirao je s osam pogodaka i pet asistencija, dok je Laljek zabio čak deset pogodaka, ali od toga šest iz sedmeraca. Kod Ribole su dva igrača imala po šest pogodaka: Banović i Jelinić.

Gorica: Lončar, Ceković (2), Borić, Ferenčina (8), Laljek (10), Krstanović (3), Barišić, M. Dijanić, J. Dijanić, Vučićević, Sladoljev (15o), Vladušić (1), Goršeta, Bura (6), Pandža, Buhiniček (1).

Ribola Kaštela:Pepur (10o), Perkušić, Milas (2), Banović (6), Bujas (4), Krokar (1), Jukić, Čorić (4), Šegrt, Jelinić (6), Šindik (2).

Opus – Ribola Kaštela2 30:21

Na gostovanju u Opuzenu rukometaši Ribole Kaštela 2 doživjeli su neočekivan poraz. U utakmici protiv posljednjeplasiranog Opusa Kaštelani su izgubili s 30:21. Domaćinu je ovo bila četvrta pobjeda u prvenstvu. Sljedeći tjedan na rasporedu je posljednje kolo, a Ribola 2 dočekuje drugoplasirani Dubrovnik.