U srijedu je odigrano drugo kolo Lige za ostanak. Poreč je u Kaštel Sućurcu preokrenuo vodstvo domaće Ribole te slavio s 25:24. Već u subotu Ribola gostuje kod Gorice u susretu trećeg kola.

Ribola Kaštela – Poreč 24:25 (14:12)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Ante Marić (Poreč)

Rukometaši Ribole Kaštela poraženi su u susretu drugog kola Lige za ostanak. Unatoč vodstvu tijekom čitave utakmice, na trenutke i do pet razlike, gosti su preokrenuli i slavili s 25:24. Ribola je do vodstva stigla već u petoj minuti. Do polovice poluvremena igrala se izjednačena utakmica, a onda su se domaćini počeli odvajati. Stvorili su pristojan razmak od tri pogotka koji je do kraja poluvremena ipak bio smanjen za jedan pogodak. U drugom dijelu Ribola kreće odlučnije te gradi svou prednost. U 40. minuti bilo je 19:14, te potom 20:15. Tada gosti redaju pogotke za pogotkom te deset minuta prije kraja stižu do izjednačenja. Poreč preko Marića uspjeva povesti sa 23:22 te 24:23, da bi Banović u posljednjoj minuti zabio za izjednačenje. No, Perić se nije zadovoljio samo s bodom te svojim pogotkom u zadnjim trenucima utakmice donosi Poreču pobjedu.

Najbolji pojedinac susreta bio je gostujući igrač Ante Marić koji je postigao sedam pogodaka iz isto toliko udaraca. Gostujući vratari bili su prosječni sa oko 35% obrana. Kod domaćih, Pepur je imao deset obrana, dok su Bujas, Krokar i Šindik zabili po pet pogodaka.

Ribola Kaštela:Pepur (10o), Perkušić, Milas, Banović (2), Pavičić, Dželalija (1), Javorčić (2), Bujas (5), Krokar (5), Jukić, Čorić, Šegrt, Tukić, Jelinić (3), Andabak, Šindik (5).

Poreč: Car (8o), Marić (7), Huljina (2), Perhat, Thoss (2), Gavrić, Perić (4), Deak (4), Perajica (3), Medved, Rađaković, Mihaljević (7o), Obranović (3).