SLAVLJE ZA MARINKE I RIBOLU 2
Odigrane su utakmice 1. kola rukometne lige za ostanak. Rukometaši Ribole Kaštela slavili su na domaćem parketu protiv Moslavine s 32:26. Pobjedu su još ostvarili Gorica i Poreč. U susretima 2. HRL – jug pobjede su ostvarili Marina Kaštela te Ribola Kaštela 2.

Ribola Kaštela – Moslavina 32:26 (19:18)

Kaštelanski rukometaši ostvarili su pobjedu protiv Moslavine u prvom kolu lige za ostanak. Kao trenutno vodeća momčad, Ribola je dočekala trenutno posljednjeplasiranu momčad. Gosti su dobro namučili domaćine koji su utakmicu prelomili tek u samoj završnici. Utakmica je bila prilično izjednačena u prvih petnaest minuta, a onda su se gosti počeli odvajati. U tri navrata bilo je +4 za Moslavinu, ali je do kraja poluvremena Ribola uspjela preokrenuti u svoju korist (19:18). U nastavku igre potpuno izjednačen rezultat, igrao se pogodak za pogotkom. No, u posljednjih sedam minuta Ribola je ubrzala ritam, povela s 27:26 te zaredala pet pogodaka čime je ostvarila pobjedu.

Najbolji igrač bio je Dino Banović s osam pogodaka, dok je odličan bio i Bujas koji je uz četiri pogotka upisao sedam asistencija. Kod gostiju solidni su bili Horvat s osam te Kligl s šest pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur (7o), Perkušić (1), Andabak, Banović (8), Pavičić, Dželalija, Javorčić (1), Bujas (4), Krokar (6), Jukić, Čorić (5), Šegrt (2o), Tukić, Jelinić (6), Pavlov, Šindik (1).

Moslavina: Pokorni, Vidoš (4), Horvat (8), Podvalej (1), Lukes (2), S. Crnojević (6o), Friš, Kligl (6), Kačmarčik, Stojaković, L. Crnojević (3), Čizmar, Šušnja (2).

Ribola Kaštela 2 – Trogir 28:24

Druga momčad Ribole Kaštela uspješno je ostvarila pothvat na petu poziciju u prvenstvu. Na domaćem terenu pobjedom su preskočili Trogir i ušli među prvih pet momčadi. Bila je to relativno tvrda utakmica koju su domaćini uz dosta spretnosti uspjeli izvući u svoju korist.

Marina Kaštela – Metković 30:25

Marina Kaštela oprostila se od ovogodišnjeg prvenstva pobjedom od 30:25 protiv Metkovića. Bila je to očekivana pobjeda protiv momčadi koja je završila sezonu sa samo dva boda. Marinke su, pak, unatoč odličnom početku sezone u nastavku popustile papučicu s gasa te sa vodeće pozicije pale na četvrto mjesto..