Odigrane su dvije utakmice 2. kola košarkaške A1 lige za ostanak. Ribola Kaštela doživjela je novi poraz, ovoga puta u Šibeniku sa 73:64. Kolo u srijedu zaključuju Alkar i Zabok.

Jolly Šibenik – Ribola Kaštela 73:64
(19:17, 21:7, 16:24, 17:16)
Šibenik, dvorana Baldekin
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Jelena Tomić (Zagreb), Tomislav Petrović (Zagreb)
Igrač utakmice: Jozo Brkić (Jolly Šibenik)

Kaštelanski košarkaši upisali su još jedan u nizu poraza ove sezone. Na gostovanju kod Jolly Šibenika izgubili su sa 73:64. Utakmica se prelomila već u prvom poluvremenu, osobito u drugoj četvrtini kada su se domaćini sa četirnaest koševa razlike potpuno odvojili. Unatoč pokušaju Ribole da se vrati do preokreta nije došlo. Šibenčani su potpuno zasluženo slavili i skočili na prvo mjesto lige za ostanak. Ribola ostaje prikovana za dno koje vodi u niži rang.

Domaćine je do pobjede vodio sjajni Jozo Brkić sa 17 poena i 14 skokova, a pripomogli su mu Perković i Segarić sa kombiniranih 28 poena. Kod gostiju su najbolji bili Režić i Williams, no nedovoljno za pobjedu.

Jolly Šibenik: Gulam (10p, 1a, 2s), Pavlović, Kraljević (7p, 2a, 3s), Vrlika (7p, 1a, 2s), Brkić (17p, 14s), Perković (18p, 3a, 2s), Segarić (10p, 5a, 4s), Vladović (2a), Elez, Petković (4p, 1a, 6s).

Ribola Kaštela: Jukić (3p, 1a, 2s), Williams (15p, 3a, 5s), Rašetina (2p, 1s), Mileta, Blažević, Žitko, Madunić (8p, 1s), Galić (3p, 1s), Mandić (14p, 2a, 3s), Roso, Dubelj (3p, 2a, 4s), Režić (16p, 1a, 7s).