TREĆA POBJEDA U NIZU ZA TREĆE MJESTO
U utorak je odigrana posljednja utakmica 22. kola 3. HNL – jug. Val je na teškom gostovanju u Blatu na Korčuli osvojio sva tri boda zahvaljujući ponajboljem igraču Pedišiću. Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Solina u derbiju vrha. Solinjani su s 3:2 svladali Neretvanac i tako preuzeli vodeću poziciju.

Zmaj (B) – Val 1:2 (1:0)

Blato, igralište Zlinje
Suci: Josip Dugandžić (Komin), Matko Babić (Opuzen), Anita Nenada (Dubrovnik)
Strijelci: 1:0 Šeparović 45' (11m), 1:1 Pedišić 69' (11m), 1:2 Pedišić 90'+4'
Igrač utakmice: Šime Josip Pedišić (Val)

Rijetko koja momčad dođe u Blato i osvoji bod, a kamoli sva tri. Ove sezone to je pošlo za rukom samo jednoj momčadi – do ovog utorka! Val je uspio rezultatom 2:1 osvojiti Zlinje u dramatičnoj završnici i trećom uzastopnom pobjedom lansirati se na treću poziciju. Junak pobjede bio je Šime Josip Pedišić koji je postigao oba pogotka. Bila je to tvrda utakmica s čak dva jedanaesterca. Činilo se kako će prvo poluvrijeme završiti bez pogodaka, no greškom gostujuće obrane domaćin dobiva zasluženi jedanaesterac kojega Šeparović precizno realizira. Vodstvo Zmaja trajao je do 69. minute kada Pedišić na isti način, iz kaznenog udarca, vraća rezultat u egal. Kako se utakmica bližila kraju sve je izvjesnija bila podjela bodova. No, Pedišić se s time nije složio pa je u posljednjoj minuti utakmice po drugi put zatresao mrežu Zmaja za važna tri boda.

Zmaj (B):Šarić-Hodžić, Baran, Perica, Špaleta, Marinović (67. Borovina), Šeparović, Žanetić, Čerina, Šarić, Vrkić, Pavlinović. Trener: Igor Gudelj

Val:Karin, Šimunović, Grubić, Mić, Knežević, Duvnjak, Čulić, Pedišić, Grbavica, Kustura (46. T. Ljubas), D. Ljubas. Trener: Zdenko Adamović