BLITZKRIEG U UNEŠIĆU
Jučer je odigrana većina utakmica trećeligaškog i županijskog prvenstva. U susretu 19. kola 3. HNL – jug Val je doživio poraz u Zagori. Zanimljivo je bilo u Solinu gdje je Hrvace slavilo s 2:1 uz čak jedanaest žutih kartona i jednim isključenjem gostujuće momčadi. U 1. ŽNL pobjede su upisali Jadran i Gošk koji tako nastavljaju pohod na prvu poziciju.

Zagora – Val 3:1 (3:1)

Unešić, stadion Borovište, gledatelja 250
Suci: Josip Budan (Podgradina), Teo Pavić (Split), Miroslav Čalo (Trilj)
Strijelci: 1:0 Lela 2', 2:0 Vlahović 6', 3:0 Mikelić 8', 3:1 Pedišić 15'
Igrač utakmice: Stanko Vlahović (Zagora)

Na gostovanju kod Zagore Val je poražen boljom igrom domaćih rezultatom 3:1. Utakmica se praktički riješila već u prvom poluvremenu, točnije u prvih petnaest minuta. Vlak Zagore ekspress slomio je Val u prvih osam minuta. Goste su šokirali s tri brza pogotka; prvo Lela u drugoj, Vlahović u šestoj, a Mikelić u osmoj minuti susreta. Pedišić je smanjio zaostatak sedam minuta kasnije, ali se dalje mreže nisu tresle.

Zagora:Živković, Vlahović, Ercegovac (79. Rajčić), Borzić, Lela (46. Ćaleta), Mikelić (82. Parlov), Emer, Barać, Pleština, Škomrlj, Vladović. Trener: Davor Višić

Val:Karin, Grubić, Mić, T. Ljubas, Čulić, Pedišić (36. Šimunović), Grbavica (74. Konsa), Kustura (16. Novokmet), Caktaš, Batovanja, Grga. Trener: Zdenko Adamović

Kaštel Sućurac, stadion Zrinjski
Suci: Matej Pavić (Split), Ivan Taraš (Solin), Ante Jurić (Solin)
Strijelci: 1:0 Grubišić 3', 1:1 Muslim 36', 2:1 Šiškov 85'
Igrač utakmice: Miro Grubišić (Jadran KS)

Važnu pobjedu ostvarila je momčad Jadrana u susretu 15. kola. S 2:1 bili su bolji od Uskoka i tako ostali na trećoj poziciji te se približili vodećima. Put do pobjede otvorio je Grubišić pogotkom već u trećoj minuti susreta. Gosti su se od ranog šoka oporavili pola sata kasnije kada Muslim izjednačuje na 1:1. U drugom poluvremenu trener domaćih vuče ključan potez. Uvodi Šiškova koji mu uzvraća povjerenje pogotkom u 85. minuti za konačnih 2:1.

Jadran (KS):Banić, Ercegović, Elez, Buzov, Marić-Arić, Jakovčević, Dević, Alfirević (68. Kapitanović), Grubišić, Karaman (87. I. Andrić), Kovačević (46. Šiškov). Trener: Ivica Miše

Uskok:Čović, Katić, Plazibat, Ćelić, Parać, Ževrnja, Roje (75. Balić), Glavina, Muslim, Mihovilović, Jurić (80. Roić). Trener: Stipe Valenta

Vinjani – Gošk 1:4 (0:1)

Vinjani, stadion Dovica
Suci: Damir Jokić (Dicmo)
Strijelci: 0:1 Đuras 39', 0:2 Bonacin 55' (11m), 0:3 Projić 55', 1:3 Aračić 64' (11m), 1:4 Đuras 89'
Igrač utakmice: Deni Đuras (Gošk)

Odličnom predstavom u Vinjanima nogometaši Goška stigli su do sedme prvenstvene pobjede. Prebrz za domaću obranu bio je Đuras koji se u strijelce upisao dva puta. Prvo je u 39. minuti zabio za vodstvo, a pred kraj susreta potvrdio tri boda svojoj momčadi. U međuvremenu su Bonacin i Projić u kratkom roku povisili na 3:0, a poraz Vinjana ublažio je Aračić.

Vinjani:Kalinić, Bago, Šimić, Maras, Ujević, Slišković, Lozo, Vlašić (46. Kutleša), Perković-Šantar, Aračić (64. Slišković), Lončar (71. Grubišić). Trener: Ante Lončar

Gošk:Lukač, Buzov, Čavka, Teklić, Bonacin, Vrdoljak, Đuras, Kolak, Projić (76. Keran), Broketa, Ercegovac. Trener: Damir Roso

• (Gost_4130)

A da Val slijedeće utakmice zakasni prvih osam do deset minuti. Svakoga može dobiti, ali još gore je da od svakoga može i izgubiti. Naoko iskusna obrana je ko rešeto (primila 31 gol). Samo je Mosor primija više golova (38). Ovo se mora pod hitno popraviti, a i cijela momčad se dignuti. Sada sve, osim dvi domaće pobjeda (Junak i Mosor), vodi u bitku za opstanak.

• (Gost_6160)

ma di će dobit goste 4130 obe utakmice...4 boda su odlićna ako uvati..obrana Vala je katastrofa a i golman!

• (Gost_1225)

bravo jadran

• Ajmooooo !!! (Gost_6746)

Bravo Jadran ,tu mislim na igrače a vi gospodo iz uprave sad vi morate stupit u akciju.Ne treba bit puno pametan da bi čovik shvatija kako se titule šta je najžalosnije ne osvajaju samo na terenu nego jednim dijelom i van njega.Ne daj Bože da bi vas ovim navodija na nekakve nečasne radnje nego da podignete svoju mobilnost na najveći mogući stupanj.Budete li stajali sa strane i čekali šta će momčad na terenu napravit jao si ga nama.Zato treba svaku utakmicu počet odrađivat odmah od ponedjeljka jer u subotu je to kasno.Okrenite se malo oko sebe i iskoristite sve moguće resurse jer je sad trenutak kad smo se približili vodećima za angažman na svim poljima.

• 9876 (Gost_185)

jadran ce doc dimuje mistio,ali uoprava igra,uprava radi koliko moze,da nije pojedinih ljudi u upravi davno ga nebi bilo,jos da ga mistani malo podrzu tobi bija pravi potez,

• (Gost_3127)

Vi šta sve znate pomozite klubu tako kad dođete na utakmicu platite barem kartu.

• (Gost_2301)

platit kartu za 4.ligu

• (Gost_1013)

;)

• (Gost_111)

Ma koja uprava Jadrana niko nije isa u Vinjane i onda govoridu mogli smo dat maso golov.Uvik isto a jugovinil je gori dobija.Ma koja treca liga igra se balun i u cetvrtoj.Nima se pinez.Ma postupi ka Vaso i pusti jude koji vole Jadrana da ga vrate di mu je misto

Gostu 3252 Reini su za tebe gospoda to upamti i rade bez ikakve naknade a ti i dalje vridaj uz pomoc administratora koji dozvoljava ocito sa uzivancijom da se ove ljude gadi Sramite se.
    .

• (Gost_8126)

Neznan samo što gospodin bez morala koji je uništio jadrana radi još u jadrana?
    Gospodine OSTAVKA

• (Gost_1188)

Reja nemojte se jidit i trošit energiju na ove provokacije od pojedinaca svak zna koliko je ko da Jadranu a koliko je ko uzea od Jadrana.Koraciju prebacite na nedilju i Tučepe.Doli se ne smije izgubit ako mislimo bit prvi.

Momci u Jadrana samo naprid a ovu gubu sto vridaju pustite ih na miru da se licu.

• (Gost_2224)

Gospodo draga znamo svi odakle ovi vitar kontra uprave puše sa strabežnika od mudrijaša koji se ponaša ka da je pele a nema niti minutu u jadrana osin u veterani
    Nečete šta mislite niste ni dosad pa nečete ni odsad

Najgore od svega je šta klub i momci koji treniraju u Jadrana su taoci falših političara.Dajte jednom više skinite šape sa kluba i počnite se bavit nogometom.Ostavite demagogiju za rivu a u klub donosite entuzijazam i energiju.
    Zakočili ste gospodo sve procese koje jedan klub mora imati,umjesto gasa vaša noga je stalno na kočnici.Već dugo vozite u rikverc.

• Poruka za Božina (Gost_9373)

Obavljati neke javne poslove(predsjednik kluba)znači ujedno i biti izložen sudu javnosti.Zato Relja nemoj da ti mandat prođe a da javnost ne bude imala šta ocjenjivati jer nisi ništa radija osim vegetira na toj funkciji.Budi pokretač i inicijator drugačijih odnosa i relacija u klubu i oko njega i rezultat će doći.Nemoj samo da i tebi bude onaj poznati i svima već do zla boga dosadni izgovor "Nima pinezi".Potakni svojim entuzijazmom i energijom cili klub,prenesi to na trenere,igrače i krenit će sve nabolje.

• (Gost_2177)

Ostavite se gospodo tih glupih komentara i uvatite se poala u nekoj udruzi pa da vidite koji je to mukotrpan posao.

• Tito (Gost_120)

Kad se ljudi koji rade mukotrpan posao u tim udrugama umore red je da onda ti isti ljudi podnesu ostavku i zahvale se ,a ne učine te udruge i članove u njima svojim taocima.To vam je gospodo pravilo štafete,jedan završava a drugi nastavlja di je prvi započea itd.Tako to rade u normalnim sredinama.

• (Gost_440)

jadran igra sutra prijateljsku s mosoron u zrnovnici u 3 sata

• Može se ,može (Gost_1329)

Društvance iz Jadrana ,Vala i GOŠK-a pogledajte na "dalmatinski portal"šta znači raditi u nogometu i za nogomet,skrbiti se o djeci sportašima na primjeru NK Solin i grada Solina.Napravljeno je nogometno igralište sa umjetnom travom za korištenje sva 3kluba .Nemojte mi samo reći da imaju više pinezi nego naš grad.Ne imaju manje ili isto,ali imaju ljude sa idejom,vizijom i mozgom.Jednako su razvučeni kao grad kao i mi al su se malo dalje makli od vode i kanalizacije i priče za malu djecu.

• (Gost_6151)

Gospodine 1239
    Ima jadran umjetnu travu za trenig

Ako netko ima volje financirat umjetnu travu ima i gdje to je pomočno igralište
    HNK"JADRAN" na Bratskon Docu.Treba samo uzet travu i uz male prilagode na terenu samo je posložit.

• (Gost_8203)

Gospodin Poljak je najbolje sto se jadranu dogodilo zadnjih 20 godina
    A najbolji Jadran je bijo kad mu je sin Jozo bijo kapetan

Jadran samo tako dalje idemo po nove bodove u Tucepe.

• Ajmoooo !!! (Gost_6143)

Goste 3127 bilo bi najnormalnije da grad bude investitor i da se onda napravi objekat koji bi služio kaštelanskim klubovima,a isto tako i u komercijalne svrhe kad bi za to bilo prostora.Ako ljudi iz grada nemaju sluha za to valjda postoje ljudi u klubu koji bise mogli malo angažirati u traženju privatnih ulagača na principu javno privatno partnerstvo.Uostalom danas je u modi apliciranje na Europske fondove,samo treba jedan ozbiljan projekat napravit i natjecat se za dodjelu novca.Puno je danas mogućnosti samo je pitanje volje,želje ,znanjaili kapaciteta ljudi koji vode klub.Eto vam primjera kako i na koji način,gospodo prošlo je vrime socijalizma kad je bilo dovoljno nazvat u fabriku i lova je dolazila,dajte pokrenite se,svi oko nas rastu i napreduju samo mi idemo u rikverc.Ostavite se više one"nima pinezi".
    Pinezi ima samo ih treba nać.

Sta si ti pametan ajde napravi ti nesto za Kastela goste 6134 pa nek daju terenu sa umjetnom travom tvoje ime.

• (Gost_6143)

Goste 2177 kad bi ja radija u općini na tim poslovima vjeruj da bi djeca u Kaštelima zasigurno imala igralište sa umjetnom travom i to u dimenzijama velikog terena a ne ova malonogometna.Nažalost ovi kojima bi to trebao biti posao neće ga napraviti nikad jer niti im je stalo do toga niti imaju volje i želje da se angažiraju na tom planu.Plaća im ide svakako radili ili ležali ,i oni se drže one narodne"Joj što volim ovaj režim,plaća ide a ja ležim".

• (Gost_3187)

prijateljska :mosor-jadran 2-2,opet smo u pozitivnom nizu,bravo miše,bravo igrači !

• (Gost_220)

Nemojte da se ovi niz prekine u nedilju,diVm je pamet ić igrat ovu utakmicu i trošit se 3 dana prije najbitnije utakmice ovoga dila prvenstva.Kiksamo li u Tučepe doviđenja 3. ligo.

• (Gost_169)

Igrali su mlaji i ovi koji nisu imali minutazu u dvi prvee utakmice,poslin prvog poluvremena su usli alfirevic,devic,karaman i ovi stariji...nema brige,u tučepe se ide po sva 3 boda !