http://www.kastela.org/images/stories/novosti/2015/09/kosarka/mala-kosarka.jpgOdigrane su utakmice 20. kola košarkaške A1 lige. Ribola Kaštela doživjela je novi prvenstveni poraz. Iako su tri minute prije kraja susreta imali vodstvo, gosti su preokrenuli i slavili sa 72:74. Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Jolly Šibenika u gradskom derbiju (83:70).

Ribola Kaštela – Škrljevo 72:74
(15:21, 17:14, 19:23, 21:16)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Josip Radojković (Split), Tomislav Prpić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb)
Igrač utakmice: Davor Kus (Škrljevo)

Unatoč dobrom otporu, košarkaši Ribole Kaštela doživjeli su novi poraz u prvenstvu. Škrljevo je slavilo sa 74:72 u dramatičnoj završnici. Ribola je krenula dobro, tricom Došena nagovijestila se dobra utakmica. Rezultat je bio prilično izjednačen, na trenutke su domaćini vodili, ali pred kraj prve dionice gosti se uspijevaju odvojiti na +6. U nastavku Ribola podiže tempo te dolaze na -1, gosti se ponovo odvajaju, pa je nakon prvog poluvremena goste odvajala tek jedna trica. Drugo poluvrijeme pokazao je gotovo isti scenarij. Domaćin se na trenutke približavao, gosti se odvajali i na kraju treće četvrtine imali su komfortabilnih sedam poena razlike. Odličnom igrom Ribola se u posljednjoj četvrtini vraća te je nakon pet minuta istopila svu prednost Škrljeva. Tricom Došena Ribola u 37. minuti stiže do vodstva (68:67), a Režić zakucavanjem povisuje na 70:67. Međutim, s dvije trice gosti preokreću rezultat u posljednje dvije minute za novu pobjedu.

Goste je do pobjede predvodio iskusni Davor Kus. Bivši reprezentativac upisao je 25 poena, što je trećina od ukupnog broja koševa. Kod domaćih su odlični bili Žitko i Mandić koji su kombinirano upisali 35 poena i 14 skokova, ali ni ovoga puta nisu mogli izvući pobjedu svoje momčadi.

Ribola Kaštela: Williams (8p, 1a), Rašetina, Mileta (2p, 1a, 1s), Blažević (3p, 1s), I. Jukić (1s), Režić (10p, 2a, 8s), Madunić (6p, 4a), Došen (8p, 4a, 4s), Brzica, Karanušić, Žitko (18p, 2a, 5s), Mandić (17p, 1a, 9s).

Škrljevo: Surina (1a), Kus (25p, 2a, 4s), Jurica (3ap, 1s), Bilalović, Juričić (3p, 2a, 2s), Perković (10p, 3a, 7s), Radunić (10p, 3s), Živko (3p, 3s), Ceranja (2p, 5s), Stipčić (9p, 2a, 4s), Rogić (10p, 5a, 5s), Šamanić.